Size feda olsun!

Lider Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Spor Aşkı Mani Tanımaz” Özel Eğitim Okullarına Spor Materyali Dağıtım Merasimi’ne katılarak bir konuşma yaptı. “Hiç kimse bedensel mahzuru münasebetiyle toplumsal hayatın dışına itilemez” diyen Lider Erdoğan şunları söyledi: “Başkaları sırtını dönse de biz engelli kardeşlerimizi asla yok sayamayız. Öbürleri görmezden gelse de biz engellilerimizi ihmal edemeyiz. Buradaki sportmen kardeşlerimizin şahsında, ulu bayrağımızı her yerde gururla dalgalandıran tüm atletlerimize ülkem ve milletim ismine teşekkürlerimi iletiyorum. Engelli kardeşlerimizin hayata dört elle sarılmalarından aldığımız ilhamla biz de Rabb’imizin hepimize birer emaneti olan engellilerimizin hayallerini gerçeğe dönüştürebilmeleri için hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyoruz ve kaçınmayacağız.”

İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN

“Herfırsatta tabir ettiğim üzere hangi kökene, inanca, kültüre, toplumsal statüye sahip olursa olsun 85 milyonun her biri devletimizin nazarında eşittir. Gerek ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ buyuran kadim kültürümüz gerekse Anayasamızda yerini alan toplumsal devlet prensibimiz bize adil olmayı, eşit davranmayı, beşerler ortasında ayrım yapmamayı emretmektedir. Spor Aşkı Mahzur Tanımaz Projesi ile ayrıyeten eğitimde fırsat eşitliğini her alanda tesis etme maksadımıza de bir adım daha yaklaşmış oluyoruz. Engelli kardeşlerimizin de bu imkanları en uygun formda kıymetlendirerek spor başta olmak üzere hayatın her alanında bizleri gururlandıracak başarılara imza atacaklarına inanıyorum. Bunu Tokyo’da gördük, inşallah artık Paris’te de göreceğiz.”

“BEN DE SENi SEViYORUM”

Salondaki atletlerden Paris’te muvaffakiyet için kelam alan Lider Recep Tayyip Erdoğan, “İnşallah Tokyo’dan sonra Paris’ten apayrı, dolu dolu zaferlerle döneceğiz” sözlerini kullandı. Lider Erdoğan, konuşmasını bölerek, kendisini sevdiğini söyleyen engelli bir atlete, “Ben de seni seviyorum” karşılığını verdi.

81 vilayette 500 özel eğitim okuluna 27 bin 259 spor gereci

Lider Recep Tayyip Erdoğan, “Spor Aşkı Pürüz Tanımaz” diyerek Ulusal Eğitim Bakanlığına bağlı 81 vilayette 500 özel eğitim okuluna farklı mani kümelerinin kullanımına sunmak üzere üretilen 27 bin 259 adet spor materyalinin yola çıkacağını söyledi. Lider Erdoğan, içinde spor materyallerinin olduğu tırları daima birlikte ülkenin dört bir köşesine uğurlayacaklarını vurguladı.

PARİS’TE REKOR KIRACAĞIZ

Türkıye, 2000 Sydney Paralimpik Oyunlarına yalnızca bir atletle katılmış ve hiçbir madalya kazanamamıştır. 20 sene sonra 2020 Tokyo Paralimpik Oyunlarına 87 atletle katıldık ve 2’si altın, 4’ü gümüş, 9’u bronz madalya olmak üzere toplam 15 madalyayla ülkemize döndük. Tokyo 2020, 13 branş ve 87 atletle paralimpik oyunlar tarihimizin en fazla sayıda branş ve atletle iştirak sağladığımız tertip oldu. Paris’te hem sportmen sayısı hem de kazanılan madalya prestijiyle inşallah yeni bir rekora imza atacağımıza inanıyorum.”

MERASİMDEN NOTLAR