Şimşek gibi

Dünyaspor tarihinin en eski spor tertiplerinden biri olan, 661. kez düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri yeniden çok heyecanlıydı. Yarı finalde Başpehlivan İsmail Balaban’ı yenen Cengizhan Şimşek ile Ertuğrul Dağdeviren’i geçen Mustafa Taş finalde karşılaştı. Olağan müddetinde iki güreşçi de birbirine üstünlük sağlayamadı. Puanlamada Cengizhan Şimşek rakibini supleks hareketiyle mağlup ederek Başpehlivan oldu. Büyük bir sevinç yaşadı. Muvaffakiyetinde hissesi olanlara teşekkür etti.

‘ALLAH’IMA ÇOK ŞÜKÜR’

KırkpınarBaşpehlivanı olan Cengizhan Şimşek, büyük zaferi sonrasında gurur doluydu. Şimşek “Allah’ım bana bu şampiyonluğu nasip etti. Anneme, babama, tüm Antalya’ya armağan olsun. Allah’ıma şükürler olsun” sözlerini kullandı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da Başpehlivan olan Cengizhan Şimşek’i tebrik etti, üstün muvaffakiyetlerinin devamını diledi. Finalist Mustafa Taş da Başpehlivan Şimşek’i centilmence tebrik etti.

DEV BAYRAK AÇILDI

Karşılaşmalar öncesinde Er Meydanı’nda ay-yıldızlı dev bir Türk bayrağı açıldı. Tribündeki binlerce güreşsever bu anlarda ayağa kalkarak bayrağı taşıyan pehlivanları alkışladı. “Türkiye, Türkiye” sesleri yükseldi.

BAKAN DA İZLEDİ

Gençlikve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da tarihi güreşleri izlemek için dün Edirne’ye geldi. Bakan Kasapoğlu tarihi tertibe katılan tüm güreşçileri tebrik etti. Şampiyon Şimşek’i alkışladı.

TRİBÜNLER DOLDU

Edirne’deki Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne her vakit olduğu üzere büyük bir ilgi vardı. Binlerce güreşsever karşılaşmaları izlemek için tribünlere koştu. Er Meydanı’ndaki uğraş eden pehlivanlara büyük takviye verdiler.

SEYFETTİN AĞA

661. kez düzenlenen Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde ağa bu yıl da değişmedi. Seyfettin Selim, 4 milyon 22 bin TL vererek 13. kere Kırkpınar Ağası oldu. Tribünlerin kendisini alkışlamasına da birebir halde karşılık verdi.

661. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde Cengizhan Şimşek birinci kere Başpehlivan oldu.