‘Sesi Görenler’in Avrupa Şampiyonası’ndaki rakipleri belli oldu

Türkiye Futbol Federasyonu’nun ‘Türkiye Futbol Oynuyor’ projesi kapsamında dayanak verdiği Görme Engelliler Spor Federasyonu bünyesindeki Sesi Görenler Ulusal Grup, 7-17 Haziran tarihleri ortasında düzenlenecek IBSA Avrupa (Görme Engelliler) Futbol Şampiyonası için son kampını Riva’da yapıyor.

İtalya’nın Pescara kentinde düzenlenecek olan şampiyonada ekipler 5’erli iki kümede gayret verecek. Geçmişte bir Avrupa Şampiyonluğu bulunan ve 2 defa de Paralimpik Oyunları’nda çaba eden Sesi Görenler Ulusal Kadromuz küme kademesinde birinci maçını Çek Cumhuriyeti, ikinci maçını Fransa, üçüncü maçını Yunanistan, dördüncü ve son maçını da İtalya ile oynayacak.

Küme evresi maçlarından sonra kümede birinci iki sırayı alan gruplar yarı final oynamaya hak kazanacaklar. Bu dönemki sisteme nazaran şampiyon olan grup, 2024 Paris Paralimpik Oyunları vizesi almış olacak. Birinci 5 sıra içerisinde yer alan gruplar ise 2023 yılında İngiltere’nin Birmingham kentinde yapılacak olan Dünya Şampiyonası’nda gayret etme hakkı kazanacak.