Sesi Görenler Milli Futbol Takımı’na Ankara’da coşkulu karşılama

Türkiye Futbol Federasyonu’nun ‘Türkiye Futbol Oynuyor’ projesi kapsamında takviye verdiği, Görme Engelliler Spor Federasyonu bünyesindeki Sesi Görenler Ulusal Ekibi, İtalya’nın Pescara kentinde düzenlenen IBSA Avrupa Futbol Şampiyonası’nın final maçında Fransa’ya mağlup olarak ikinci oldu. Kafile, akşam saatlerinde Ankara’ya geldi. Ulusal ekip, Esenboğa Havalimanı’nda yakınları ve vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılandı.

“HEPSİYLE GURUR DUYUYORUM”

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Lideri Ayhan Yıldırım, “Buraya gitmeden evvel amaçlarımız vardı. Gayelerimiz öncelikle yarı finale kalıp, Dünya Kupası’na kota almaktı. Ondan sonraki maksadımız kupa ve paralimpiklere kota almaktı. Çok şükür Allah bize nasip etti, kota aldık. 2024’te B1 ekibimizle inşallah Paris’te de düzgün sonuçlar elde edeceğiz. Bazen penaltılar sizden yana olur, bazen rakipten yana olur. Kardeşlerim canlarını ortaya koydular. Hepsiyle başka ayrı gurur duyuyorum” dedi.

“TAŞIDIĞIMIZ FORMANIN TARTISINI BİLİYORUZ”

Sesi Görenler Ulusal Grubu Antrenörü Niyazi Metin ise “Bizim için sürpriz olmadı bu sonuç. Şampiyonaya gelince önemli kasvetler yaşadık. Final maçına çıkarken, yarı final maçına çıkarken bütün atletlerim iğne ile çıktı. Sargılı bir biçimde çıktı. Allah’a hamdolsun ki sorumluluğumuzun farkındaydık. Taşıdığımız formanın yükünü biliyoruz. Topluluğumuza iyi olsun. Ülkemize güzel olsun” diye konuştu.