Sesi Görenler, Avrupa ikincisi oldu

Türkiye Futbol Federasyonu’nun “Türkiye Futbol Oynuyor” projesi kapsamında dayanak verdiği, Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu bünyesindeki Sesi Görenler Ulusal Grubumuz, İtalya’nın Pescara kentinde düzenlenen IBSA (Görme Engelliler) Avrupa Futbol Şampiyonası’nı ikinci olarak tamamladı.

Yarı finalde İngiltere’yi eleyen Ay-Yıldızlılar, bugün Fransa’yla final maçına çıktı. Olağan müddeti 0-0 biten maçta Fransa’ya üçerli seri penaltı atışları sonunda 2-1 yenilen Millilerimiz ikinci sırayı aldı. Fransa şampiyon olurken, Sesi Görenler Ulusal Futbol Grubumuz ise gümüş madalya elde etti. Sesi Görenler Ulusal Futbol Ekibimiz, turnuvada gösterdiği başarılarla final maçı öncesi hem Dünya Şampiyonası’na hem de 2024 Paris Paralimpik Oyunları’na katılma hakkı elde etmişti. Ay-Yıldızlılar daha evvel bir defa Avrupa Şampiyonluğu kazanmış, iki kere de Paralimpik Oyunları’na katılmayı başarmıştı.

Türkiye Futbol Federasyonu olarak ‘Türkiye Futbol Oynuyor’ projesi kapsamında takviye vermekten onur duyduğumuz Sesi Görenler Ulusal Kadromuzu tebrik ediyoruz. Avrupa Şampiyonası’nda ikincilik kürsüsüne çıkan ve ülkemizi bir sefer daha gururlandıran Millilerimizi yürekten kutluyor, muvaffakiyetlerinin devamını diliyoruz.