Romain Saiss Fransız basınına iddialı açıklamalarda bulundu!

Beşiktaş’ta transfer calışmaları tüm süratiyle devam ediyor.

Transferlerini dönem öncesi kampına yetiştirmek isteyen siyah beyazlılar listesindeki oyuncuları süratli bir halde takıma katmak istiyor.

Son olarak Gedson Fernandes ve Romain Saiss transferini açıklayan siyah beyazlılar Fransız hocanın raporu doğrultusunda hareket ediyor.

Beşiktaş’ın takımına kattığı Fas’lı stoperi Romain Saiss Le Dauphine Libere’ye açıklamarda bulundu.

Saiss, Fransız basınına transfer sürecini ve amaçlarını açıkladı.

“ŞAMPİYONLUK İÇİN GAYRET EDECEĞİZ”

Siyah-beyazlı kadroya transfer sürecini ve Beşiktaş’ı tercih etme sebebini anlatan Saiss, “Sezonun tamamlanmasının akabinde tatile çıkmadan evvel başımın rahat olmasını ve geleceğimin net olmasını istiyordum.

Sözleşmem sona erdiği için 1 Ocak’ta istediğim yere imza atma konusunda özgürdüm..

Valerien Ismael ile ortasındaki bağdan bahseden Fas’lı oyuncu, “Beşiktaş, birinci teklif yapan kulüplerden biriydi. Valerien Ismael ile ortamızda yeterli bir irtibat var.”

Yeni dönem öncesi argümanlı konuşan Saiss, Geçtiğimiz dönem makûs bitse de yeni dönem şampiyonluk için gayret edeceğiz.” açıklamasında bulundu.

“REKABETÇİ KALMAK İSTEDİM”

Beşiktaş’a imza atmadan evvel öteki teklifler de aldığını belirten 32 yaşındaki stoper, “Başka teklifler de aldım lakin bunlar çok geç geldi.

Beşiktaş’ın yanı sıra teklifler aldığını belirten Sais, “Körfez ülkelerinden de teklifler vardı ve para için oraya gidebilirdim.”

İnsanların büyük bir kısmı bu teklifleri kabul ederdi lakin rekabetçi kalmak istedim. Türkiye’ye tatile gitmiyorum.” sözlerini kullandı.

ROMAIN SAISS KIMDIR?

Romain Saiss 26 Mart 1990 tarihinde Fransa’da doğdu. Fas Ulusal Ekibi’nin formasını terleten 1.88 uzunluğundaki futbolcu stoper mevkisinde forma giyiyor.

Kulüp mesleğinde 356 maça çıkan 32 yaşındaki futbolcu, bu müsabakalarda 21 gol ve 11 asist kaydetti.

Fas Ulusal Kadrosu’nun kaptanlığını yapan Romain Saiss 60 maçta vazife aldı. Saiss’in yeni kıymeti 9 milyon euro olarak gösteriliyor.