Resident Evil Village Winters’ Expansion Çıkış Tarihi Belli Oldu

Capcom tarafından Resident Evil Village için geçtiğimiz yıl duyurulan indirilebilir içerik için beklenen açıklama geldi. Resident Evil Village Winters’ Expansion çıkış tarihi olarak 28 Ekim tarihine işaret edilmiş durumda.

Capcom, yüksek talep nedeniyle oyunun yayınlanmasından yalnızca birkaç hafta sonra 2021’de ekstra içeriği geliştirmeye başladı. Capcom imalcisi Tsuyoshi Kanda, ana öyküyü yeni bir bakış açısıyla oynamanızı sağlayan Üçüncü Şahıs Modu da dahil olmak üzere indirilebilir içerikte bulunan üç bilhassa ilgili birtakım detayları açıkladı. Üçüncü şahıs olarak oynamayı seçerseniz, kayıp kızını aramak için köyü keşfederken ve ölümsüzleri vururken Ethan’ı göreceksiniz.

Winters’ Expansion ayrıyeten The Mercenaries ile birlikte geliyor. Atari stili bir atış tecrübesi olan Mercenaries Modu, oyunu bir kere bitirdikten sonra açılacak. DLC, Chris Redfield ve herkesin en sevdiği iki metrelik düşman Lady Dimitrescu da dahil olmak üzere yeni oynanabilir karakterlerin yanı sıra ona yeni evreler ekleyecek. Genişleme ayrıyeten, orjinal kıssadan 16 yıl sonra Ethan’ın kayıp kızı Rose’a ne olduğunu gösterecek.

İndirilebilir içeriğin yanı sıra oyunun çok oyunculu fiyatsız sürümü olan ve Temmuz 2021’de çıkması beklenen Resident Evil Re:Verse de 28 Ekim’de satışa sunulacak. Bu ortada Resident Evil 7, Resident Evil 2 ve Resident Evil 3’ün PS5 sürümlerini halihazırda PS4 için satın aldıysanız, genişleme paketini fiyatsız olarak edinebileceğinizi belirtelim.