Razer Stream Controller Tanıtıldı

Razer, içerik oluşturucuların gereksinim duyacakları fonksiyonları parmaklarının ucuna getiren hepsi bir ortada tahlili Razer Stream Controller’ı duyurdu. Büsbütün kişiselleştirilebilir dokunmatik ekranı, komutları, 6 analog düğmesi ve daha fazlası ile Stream Controller (Yayın Denetleyicisi); sonsuz kısayollar, kolay çoklu misyon fonksiyonları ve tüm işlevlere erişim vadediyor.

12 dokunsal sustalı anahtar, sonsuz sayıda komut ve makroya bağlanabilirken, özelleştirilebilir simgeler daha kolay görsel gezinme sağlar. Loupedeck tarafından desteklenen denetim aygıtının dokunsal geri bildirim özelliği de dahil neredeyse her özelliği, şahsî ülkü dokunsal reaksiyon seviyesine müsaade verir. İçerik oluşturucuları aygıtın dinamik LCD dokunmatik ekranını kullanarak hepsini bir bakışta yönetebileceklerinden ötürü 6 dokunsal analog düğme; ses, medya ve başka kanalların düzeylerini rahatça düzenleyip, anında ses ayarlamaları yapmalarını sağlar. 8 programlanabilir düğme, yaratıcıların birden çok çalışma alanı ortasında meselesiz bir halde geçiş yapmasına yahut ortak komutları etkinleştirmesine de imkan tanır.

Razer’ın Taşınabilir ve Konsol Kısım Lideri Richard Hashim “Yaratıcılık, mümkün olanın hudutlarını zorlamakla ilgilidir. İçerik oluşturucularına sunduğumuz yayın araçları paketimizle Razer’ın tek odak noktasının tam olarak bu” olduğunu söyledi. “Tam entegre son teknoloji donanım ve yazılım yaklaşımımız sayesinde Razer, yaratıcıların araçlarıyla değil, sırf hayal güçlerinin hudutlarıyla kısıtlanmalarını sağlıyor.”

Razer Stream Controller

İçerik oluşturucular yayınlarını tamamladığında iş burada bitmiyor. Canlı yayınlar YouTube ve Facebook üzere toplumsal platformlarda düzenlenmeli ve yayınlanmalıdır. Razer Akış Denetleyicisi, içerik oluşturucusunun tüm komutlarını “Çalışma Alanı” ismi verilen özel alanlarda düzenlemesini sağlar. Bu çalışma alanları, kolay erişim için 8 programlanabilir düğmeyle eşleşebilir ve en süratli erişim için parmakla kaydırma denetimine sahip dokunmatik ekran ile ortalarında geçiş yapılabilir.

Razer ve Loupedeck, içerik oluşturucular için hepsi bir ortada yazılım tecrübesi sunmak ismine yayın ve içerik oluşturma konusundaki uzmanlıklarını birleştirmek için bir ortaya geldi. Tasarım ideolojisinin ön saflarında yer alan şahsileştirme fikri ile Razer Stream Controller’daki yeni yazılım; oyuncuların, içerik oluşturucularının ve canlı yayıncıların gereksinim duyacakları tüm araçları, iş akışlarını hassas bir biçimde uyarlamak ismine tek bir platformda bulmalarını sağlıyor.

Razer Stream Controller, kullanımı kolay, optimize edilmiş bir UX tarafından desteklenmektedir. Bu da içerik oluşturucularının denetim panellerini kolay kolay özelleştirmek için komutları sürükleyip bırakmalarına imkan tanır. Buna ek olarak kullanıcılar; muhtaçlık duydukları tüm komutları, rastgele bir içerik oluşturucunun gereksinimlerine uyacak formda daima büyüyen eklentiler, profiller ve simge paketleri içeren yeni “Marketplace” sayesinde tek bir platformda bulabilirler. Tüm araçların tek bir platformda bulunmasına ek olarak kullanıcılar, denetimci üzerinden özel aksiyonlar oluşturabilir ve bir düğmeye dokunarak bir dizi komut gerçekleştiren makrolar ekleyebilirler.

Razer Stream Controller; yayın, editleme, tasarım ve genel sistem denetiminin tüm alanlarında çalışan, uyarlanabilir bir kullanıcı arayüzü sayesinde yayın, üretkenlik, fotoğraf ve görüntü düzenleme için güçlü, kompakt ve özelleştirilebilen bir denetim panelidir. İçerik oluşturucular, Razer Stream Controller ile bir sonraki yayınlarına düzey atlatabilir ve tüm yaratıcı potansiyellerini açığa çıkarabilir.

  • Arayüz: 12 Dokunsal Sustalı Tuş, 2 Yan LCD Ekran, 6 Dokunsal Analog Kadran, 8 Programlanabilir Düğme
  • Sistem ihtiyaçları: macOS X 10.14 (ve üstü), Windows 10 (ve üstü), Loupedeck yazılımı
  • Boyut: 151 x 101,5 x 30,2mm
  • Ağırlık: 210g (yalnızca Akış Denetleyicisi), Açılı Stand 216g (Çıkarılabilir stand dahil)
  • Bağlantı: 2 metrelik USB-A’dan USB-C’ye kablo
  • Kutu/Paket İçeriği: Razer Stream Controller, 2 metrelik USB-A’dan USB-C’ye kablo, Ayrılabilir Stand
  • Fiyat: 269.99$ / 269.99€