PS5 Pro Controller Geliştiriliyor Olabilir

Sony tarafından Xbox Seçkine serisi oyun kumandalarına emsal bir PS5 Pro Controller geliştirildiği ileri sürüldü. Tom Henderson’ın argümanına nazaran yeni oyun kumandası çıkarılabilir analog çubuk üniteleri, tam sıkmadan tam basma hareketini süratli bir halde devreye sokmak için yeni tetik sistemi, yeni çıkarılabilir tutma yerleri üzere özelliklere sahip olacak.

Bildirilen özellikler, Microsoft’un Xbox Seçkine serisiyle sunduklarına çok benziyor olsa da en büyük fark analog çubuklarda üzere görünüyor. Xbox’ta çubukların değiştirilebilir kapakları ve ayarlanabilir tansiyonu mevcut lakin PlayStation tarafında tüm baş parmak ünitesinin değiştirilebilir olduğu söyleniyor. Doğruysa bu tıp bir sistem müşterilerin yepisyeni bir denetleyici satın almak zorunda kalmadan, arızalı yahut çubuk kaymasından etkilenen bir modülü yeni bir üniteyle değiştirmesine imkan tanıyacak. Ek olarak ayrıntıları belirtilmemiş olsa da yazılım tarafında da büyük gelişmeler olduğu söyleniyor.

Henderson, Temmuz’dan evvel Sony tarafından birkaç yeni donanım modülünün açıklanacağını ve bu Pro denetleyiciyi yahut büsbütün öbür bir şeyi içerebileceğini söylemeye devam ediyor. Alışılmış ki Sony cephesinden hususla ilgili bir açıklama ise şimdi gelmedi.