PlayStation Stars Sadakat Programı Duyuruldu

Sony, PlayStation Network’e bağlılıkları için müşterileri ödüllendirmek emeliyle tanınan olan bir stratejiyi benimsemiş üzere görünüyor. Şirket son olarak ilhamını Microsoft Rewards’tan almış üzere görünen PlayStation Stars sadakat programını başlatmış durumda. Programın bu yıl içinde başlatılacağını da belirtelim.

Oyuncular, sanal koleksiyon eserlerinden PlayStation Cüzdan fonlarına kadar çeşitli mükafatlar için ödül puanlarını değiş tokuş edebilecekler. PlayStation Stars, oyunculara PlayStation Store’da harcayabilecekleri kredileri kazanmaları için nizamlı fırsatlar verecek. Oyuncular, PlayStation Stars’ta çeşitli vazifeleri ve muvaffakiyetleri tamamlayarak ödül puanları kazanacak.

Abonelerin ödül puanlarını PSN cüzdan fonları ile ve hatta kimi PlayStation Store eserleriyle direkt takas edebilecekleri, şimdi duyurulmamış bir en az eşik olacak. Sony ayrıyeten sadık üyelerin kazanması için dijital koleksiyon eserlerini de tanıttı.

Oyuncuların mükafatları almak için ne yapmaları gerektiği tam olarak belirli değil lakin “Aylık Giriş” kampanyası abone rastgele bir oyunu oynadığı sürece puan kazandıracağa benziyor. Yakın gelecekte Sony, abonelerinden makul turnuvaları kazanma, belli kupaları alma yahut makul bir vakit diliminde tanınan bir oyun başlığında Platin statüsüne ulaşan birinci oyuncu olma üzere kimi zorlukları tamamlamalarını isteyebilir.

PlayStation Plus abonelerine ek bir avantaj da sağlanıyor. Buna nazaran, PlayStation Stars’a katılan PlayStation Plus üyeleri, PSN Store’dan her satın alım yaptıklarında puan kazanacak.