Pedrinho A.Gücü’nde

SüperLig’in yeni grubu Ankaragücü, takımını destek etmeyi sürdürüyor. 11 oyuncusuyla yollarını ayıran başşehir takımı, Yunan sağ kanat Chatzigivonais, Gürcü sol kanat Beridze ve sağ bek Oğuz Ceylan’ı takımına kattı. Sarı-lacivertliler, orta saha için rotasını Portekiz’e çevirdi. Ankara grubu, Gil Vicente’den Pedrinho için düğmeye bastı. Lider Faruk Koca’nın, “Pedrinho’nun transferinde ufak bir pürüz var, onu aşmaya çalışıyoruz. Bugün- yarın resmi duyurumuzu yaparız diye düşünüyorum” diye müjde verdiği transfer gerçekleşti. Ankaragücü, toplumsal medya hesabından bir görüntü ile 29 yaşındaki Pedrinho’yla 2 yıllık imza attığını duyurdu.

SEZONUN EN UYGUN 11’İNE SEÇİLDİ

Portekiz’de geçen dönem 34 maçın 33’ünde birinci 11’de oynayan Pedrinho, asistleriyle dikkat çekti. Pedrinho, ligde Benficalı Silva’dan (15) sonra en fazla gol pası veren isim olurken, 14 gole katkı yaparak mesleğinin tepesine çıktı. Gil Vicente’nin ligi 5. bitirerek Konferans Ligi’ne kalmasında da da başrol oynayan Pedrinho, Portekiz’de dönemin “En düzgün 11’i”ne seçildi.

Portekizli yıldız, geçen dönem 37 maçta 1 gol, 14 asist katkısı sağlayarak, grubunun 5. sırayı almasında büyük hisse sahibi oldu.