Özel Soğutmalı RX 6900 XT, İlk Kez Liste Fiyatının Altına Düştü

Ekran kartı fiyatlarının yıl başından beri gerilediğinden ve normalleşme eğiliminde olduğundan birçok kez söz etmiştik. Yurt dışındaki perakendecilerde bu trendi rahatça görmek mümkün. Ülkemizde ne yazık ki fiyatlar aynı oranda düşüş göstermiyor, bu süreçte biraz geriden geliyoruz.

Liste fiyatının altına düşen Radeon RX 6900 XT modeli, bizi daha iyi zamanların beklediğini gösteriyor. Gigabyte GAMING OC modeli, Newegg‘de ilk defa 899 dolardan satışa sunuldu. Üç fanlı bu devasa ekran kartı 1250 dolardan 950 dolara düştü. İndirimler ve promosyonlarla birlikte 899 dolar gibi bir fiyattan satışlar yapıldı.

Özellikle belirtmek gerekirse, bu fiyat düşüşleri Radeon RX 6950 XT duyurusundan birkaç gün önce geldi. RDNA 2 ailesinin tahtına geçecek yeni modelin 1099 dolarlık liste fiyatıyla çıkacağını öğrenmiştik. Ancak bellek hızları ve frekans hızı güncellemeleriyle daha yüksek performanslar sunulacak.

Gigabyte’ın RX 6900 XT Gaming OC modeli, referans özelliklere kıyasla biraz daha yüksek saat hızlarıyla geliyor. Oyun saati 2015 MHz’den 2050 MHz’e yükseltilirken, boost saati 35 MHz artışla 2285 MHz’e çıkıyor.

Bir cevap yazın