OxygenOS 13 Tanıtıldı! İşte Özellikleri

OnePlus tarafından OnePlus 10T ile birlikte OxygenOS 13 taşınabilir işletim sistemi de duyuruldu. OxygenOS 13, bu yıl içinde Android 13’ü yeni bir kullanıcı arayüzü ve özelliklerle birlikte getirecek. Taşınabilir işletim sistemi, daha sonra 10T’nin yanı sıra OnePlus 8 ve üstü ile Nord CE 2 Lite ve üstüne kadar çıkış yapacak.

OxygenOS 13’ün yeni tasarımı su bazlı olacak. OnePlus buna Aquamorfik Tasarım diyor ve yumuşak, akıcı görseller ve yuvarlak kenarlı simgeleri öne çıkartıyor. Gün içerisinde sistemin renkleri de yoğunlaşacak. Her vakit açık olan ekranda Bitmoji ve Spotify entegrasyonu da mevcut olacak.

OxygenOS 13’in ColorOS’a daha çok benzeyeceğini de söyleyebiliriz. Oppo’nun tercih ettiği işletim sisteminden direkt alınan bir özellik Kenar Çubuğu Araç Kutusu olarak karşımıza çıkıyor. Bu, ekranınızın kenarından süratle erişebileceğiniz bir uygulama klasörü.

Android 13 ile birleştirilen OxygenOS 13, uzamsal ses ve Dolby Atmos takviyesi, Nearby Share’de iyileştirmeler ve App Streaming üzere birçok yeni özellik getirecek. Private Safe 2.0 ise uygulamalar tarafından erişilemeyecek özel evrak ve evrakları saklayabileceğiniz kilitli bir yer olacak.

OnePlus, OxygenOS 13’ün çıkışı için bir tarih vermedi lakin OnePlus 10 Pro’nun beta sürümünü yakında alacağı belirtiliyor.