Ofis Çalışanları ve Öğrenciler İçin Dizüstü: HUAWEI MateBook 16

Huawei, Windows PC’ler ve başka aygıtlar ortasındaki özgür bilgi akışını engelleyen darboğazı ortadan kaldırdı. Huawei, bu ikisi ortasındaki avantajları paylaşmak için en yeni HUAWEI MateBook 16 ve MatePad Pro ortasındaki aygıtlar ortası iş birliğini genişletti. Tabletler, dizüstü bilgisayarlar için bir çizim defterine ve ikinci bir ekrana dönüşüyor. Dizüstü bilgisayarlar ayrıyeten yüksek performanslı ve daha geniş içeriğin tabletlerde görüntülenmesini sağlayarak, gerçek vakitli paylaşıma dayalı ofis çalışmalarının, günlük ömrün, üretkenliğin ve profesyonel yaratımların daha verimli hale gelmesine imkan tanıyor.

Dizüstü bilgisayarlar daha hafif, daha ince ve daha kolay taşınır hale gelirken, tabletler de daha güçlü hale geldi. Lakin ofis vazifeleri, içerik üretimi, ses ve görüntü cümbüşü ile uğraşırken ve kendinizi sadece bir adediyle sonlandırırken kimi dezavantajlar var. Örneğin, tabletler daha taşınabilir ve denetim edilmesi daha kolay, bu da bir sonraki çizim taslağınızı yapmak için mükemmel. Fakat dizüstü bilgisayarlar tasarım düzenleme ve doküman sürece üzere ağır ofis vazifelerinde daha düzgün performans gösterir. Data iletimindeki pürüzlerin nasıl aşılacağı, aygıtlar ortası iş birliğinin ve orta temasların koordine edilmesi, tüm global tüketici elektroniği markalarının hemen çözmesi gereken kıymetli bahislerin başında geliyor.

Birinci olarak, Ayna Modu aracılığıyla HUAWEI MateBook 16, birebir içeriği HUAWEI MatePad Pro’da görüntüleyebilir. İhtilal niteliğindeki dağıtılmış teknolojisine dayanan Ayna Modu, kolay bir ekran projeksiyonundan daha fazlasıdır. PC’nin performansından ve tabletin kalemle kullanılma özelliğinden tıpkı anda yararlanır.

Tasarımcıysanız yahut çizim yapmayı seviyorsanız, tabletinizi bir çizim defterine dönüştürebilir ve rastgele bir anda Huawei M-Pencil kullanarak Ayna Modu ile eskiz ve renklendirme yapabilirsiniz. Projektör olmadan iş arkadaşlarınızla fikirlerinizi paylaşırken, dizüstü bilgisayarın denetimini elinize alabilir ve tableti bir diğerine devrederek içeriği görüntülemesini sağlayabilirsiniz. Bir kişinin dizüstü bilgisayarı, oburunun ise tableti tutması çift ekranda gezinmeyi kolaylaştırır. Ayrıyeten, verimliliği yüksek oranda artırmak için her ikisi de belgeyi birlikte işleyebilir.

Bu özellik kendinize vakit ayırmak için de şahanedir. Çocuklarınızla vakit geçirirken, ebeveyn-çocuk bağını geliştirmek için onların yaratıcılıklarını tablette tabir etmelerine ve çalışmalarını daha büyük dizüstü bilgisayarın ekranında görmelerine müsaade verebilirsiniz.

HUAWEI MateBook 16, tıpkı anda iki farklı uygulamayı kullanmak için ekranın bir kısmını bir tablete de aktarabilir. Genişletme Modu, dizüstü bilgisayarın birincil ekran olarak görüntülenmesine imkan tanır ve tablet düz bir biçimde yerleştirilebilir ve bir genişletme ekranı olarak web sayfalarında gezinmek için ülkü olan bir dokunmatik yüzey olarak kullanılabilir.

Online bir dersteyken yahut bir görüntü konferansa katılırken, sadece tek ekranla çalışmak meselelere neden olabilir. Dersten yahut toplantıdan sonra bir dizüstü bilgisayarda düzenleme yapmanın manileri ile birlikte not almak için sırf bir kalem ve kağıt kullanmak, bir mevzu ortaya çıktığında araştırma yapmak için canlı arayüzden çıkamama sorunu da vardır. Genişletme Modu, dizüstü bilgisayardaki kıymetli içeriklerle daha büyük ekrana odaklanmanızı sağlayabilir. En değerlisi, elektronik notlar gerçek vakitli olarak süratli bir biçimde paylaşılabilir.

Ofiste çift ekran kullanma pratiği nedeniyle konuttan çalışırken harici bir ekrana sahip olmayanlar için Genişletme Modu fonksiyonu bu sorunu eksiksiz bir formda çözer. Web’de kolay kolay gezinmek yahut haberleri okumak için paylaşılan içerikleri ikinci bir ekran olarak bir tablette görüntülemeniz kafidir.

Dizüstü bilgisayarlar, çoklukla fotoğraf düzenleme üzere ağır ofis misyonlarında daha düzgün performans sağlayan daha âlâ bir işlemciye sahipler. Bu ortada, dokunmatik ekran ve stylus kalem kombinasyonu ile kullanılan bir tablet, düzenlemede daha kullanışlıdır. Huawei, dizüstü bilgisayarın ekranına çizim yapmak için stylus kalemi kullanmak üzere kimi misyonları üstlenirken bu ikisinin avantajlarını birleştirmeyi amaçlıyor.

HUAWEI MateBook 16’nın Çoklu İş Birliği Modu, sürükle ve bırak formülüyle her iki avantajı da kolay kolay elde edebilir. Birinci olarak, tabletle kolay kolay paylaşmak için dizüstü bilgisayardaki fotoğraflar, görüntüler, ses modülleri, evraklar (Word, Excel, PowerPoint vb.), sıkıştırılmış arşivler, heyetim sihirbazları, metinler vb. belgeleri sürükleyin. Ayrıyeten, içeriği düzenlemede yüksek verimliliği artırmak için dizüstü bilgisayarın fare ve tabletin dokunmatik ekranı ile stylus kalemine kolaylıkla erişilebilir. Evrak düzenleme süreci tamamlandığında, belgeyi dizüstü bilgisayara geri sürükleyerek basitçe kaydedebilirsiniz.

Huawei MateBook 16, 4.999 TL pahasındaki Huawei MateView GT 27 monitör ve 499 TL bedelindeki bluetooth mouse armağanları ile birlikte 21.999 TL satış fiyatıyla Huawei Online Mağaza üzerinden satışta. Dizüstü bilgisayarı satın almak isteyen kullanıcılar, vade farksız 4 taksit imkanından da faydalanabiliyor.

HUAWEI MateBook 16 Satın Almak İçin Tıklayın

Bir cevap yazın