NVIDIA RTX 4000 Serisi Ne Zaman Satışa Çıkacak?

Kısa müddet evvel piyasaya çıkması beklenen GeForce RTX 4000 kartların bir listesini görmüştük. Yaklaşan Ada Lovelace mimarisi hakkında bugüne kadar birçok şey konuştuk. Yeni ekran kartı alacak yahut mevcut sisteminde yükseltme yapacak birçok oyunsever var. Pekala yeni kartlar ne vakit geliyor?

PRO Hi-Tech’e nazaran Çinli ekran kartı tedarikçileri, bir aydan kısa bir mühlet içinde birinci RTX 4000 partisinin gelmesini bekliyor. Bahsi geçen şirketlerin bir perakendeci mi yoksa distribütör mü olduğu belirtilmiyor. Lakin kartların Eylül ayında satışta olacağı söyleniyor.

RTX 4000 çıkış tarihi hakkında birçok söylenti olmasına karşın, şimdiye kadar birinci defa bir şirket yeni kuşak GPU sevkiyatı hakkında konuşma yaptı. Bununla birlikte, sanayi kaynaklarından gelen bilgilere nazaran MSI, ASUS ve Gigabyte üzere üretim ortakları şu anda RTX 3000 stoklarına odaklanmış durumdalar.

Igor’sLAB‘in RTX 4000 lansman programına nazaran, üst sınıf AD102 GPU’ların seri üretimi Ağustos ve Eylül ayları ortasında başlayacak. Kartlar haftalar içinde ise perakendecilere ulaşacak.