NVIDIA, İstanbul’u Üçüncü Boyuta Taşıyan ‘NKREATİF Sanatçılar’ı Belirledi

NVIDIA; Nkreatif, yarışı ile yeni periyot dijital sanatkarları bir ortaya getirdi. Yarış kapsamında sanatkarlar dijital arenada yarattıkları yapıtlarıyla İstanbul’u üçüncü boyuta taşıdı. Müsabakanın kazananı ise Zafer Yetik oldu ve sanatkara GeForce RTX ekran kartlı Zenbook Pro Duo 15 Studio Notebook ikram edilirken, tüm finalistler Tarık Tolunay, Koray Birand ve Mesut Çevik ile tanışma fırsatı yakalayarak sanat ve teknoloji üzerine sohbet ettiler.

NVIDIA; Nkreatif, müsabakası ile yeni periyot dijital sanatkarları bir ortaya getirerek İstanbul’u üçüncü boyuta taşıdı. Tarık Tolunay, Koray Birand ve Mesut Çevik’in heyet üyesi olduğu yarışta heyetlerin titiz değerlendirmeleri sonucunda İstanbul temalı üç boyutlu diorama yapıtları değerlendirildi. Finalistler ise 24 Temmuz’da gerçekleştirilen canlı yayın aktifliğine davet edildi.  Değerlendirmeler sonucunda finale kalan sanatkarlar ise Buğra Bilgen, Zafer Yetik, Cihan Özaras, Doğukan Palaman, Efe Alpay, Kasım Esmersoy, Murat Göçmen, Özgün Alemdağ, Teberdar Gürbey, Teoman Şirvancı oldu.

Yarışmanın kazananı ise Zafer Yetik oldu ve sanatkara GeForce RTX ekran kartlı Zenbook Pro Duo 15 Studio Notebook armağan edilirken, tüm finalistler Tarık Tolunay, Koray Birand ve Mesut Çevik ile tanışma fırsatı yakalayarak sanat ve teknoloji üzerine sohbet ettiler.

Türkiye ve dünyada sanata yeni pahalar katan NVIDIA Studio Platformu, yaratıcı uygulamalarla çalışırken sanatkarlara, yaratıcılara ve 3D geliştiricilere en yeterli performansı ve güvenirliği sağlıyor. 3D, render alma, görüntü düzenleme, hareketli grafik, fotoğrafçılık, grafik tasarım, mimari görselleştirme ve yayıncılık üzere yaratıcı alanlarda kullanıcılara yüksek performans sağlıyor. NVIDIA’nın kesim önderi GPU’ları ve Studio Şoförleriyle yaratıcı uygulamalar, ilham verici bir performans ve yetenek seviyesiyle gelişiyor ve sürat kazanıyor.