Netflix, Reklam Destekli Planı İçin Microsoft ile İş Birliği Yaptı

Netflix, yaptığı yeni bir açıklama ile platformun reklam dayanaklı planı için Microsoft ile paydaşlık yapacağını duyurdu.

Netflix COO’su Greg Peters açıklamasında, “Biz birlikte reklam takviyeli yeni bir teklif oluştururken, Microsoft tüm gereksinimlerimizi destekleme konusunda kanıtlanmış bir yeteneğe sahip. Daha da kıymetlisi, Microsoft hem teknoloji hem de satış tarafında vakit içinde yenilik yapma esnekliğinin yanı sıra üyelerimiz için güçlü saklılık muhafazaları sundu.” dedi.

Netflix Nisan ayında bu harekete karşı yıllarca direndikten sonra reklam takviyeli bir katman sunmayı planladığını duyurdu. Hatta Co-CEO Reed Hastings uzun müddettir platforma reklam yahut başka promosyonların eklenmesine karşı çıksa da şirketin evvelden kaydedilmiş kar konferansı sırasında müşterilere daha ucuz bir seçenek sunmanın çok mantıklı olduğunu lisana getirdi.

Netflix daha fazla aboneyi cezbetmek için bilhassa orijinallere yönelik içerik harcamasını artırdı. Bu harcamaları karşılamak içinse hizmet fiyatlarının artırılması yoluna gidildi.

Platform, 2022’nin sonundan evvel reklam takviyeli planı başlatmaya hazırlanıyor.