MSI’ın Yeni Çözümüyle M.2 SSD’leri Takmak Kolaylaşıyor

AMD, yeni AM5 platformuyla birlikte B650, X670, X670E üzere yonga setlerini piyasaya sürecek. Şimdi doğrulanmamış olsa da B650E (Extreme) üzere farklı bir yonga setinin geleceğini öğrenmiştik. Artık MSI’ın sunumundan ve kullanıcı kılavuzundan kimi ekran imgeleri yayınlandı. Burada M.2 SSD’yi takabilmemiz için geliştirilen yeni bir dizayndan bahsediliyor.

MSI’ın Screwless M.2 Shield Frozr M.2 SSD montaj çözümü

EZ M.2 Clip (Screwless M.2 Shield Frozr ile) isimli tahlil sayesinde M.2 SSD’lerin heyetimi çok daha kolay hale geliyor. Geçmişte tüm anakartlarda şoförleri bir vida ile tutturuyorduk. MSI’ın yeni tahlili ise vida yerine mandal kullanıyor. Bu noktada M.2 soğutma kalkanını takmak biraz daha sıkıntı üzere görünüyor, lakin genel olarak suram çok daha kolay olacak. Şirket kısa vakit evvel MSI Insider yayınında suramı ayrıntılıca göstermişti.

1 – 2

MSI Shield ile birleştirilmiş M.2 SSD tekniği, şirketin X670E MEG Godlike, X670E MEG Ace ve MPG X670E Carbon Wi-Fi üzere MEG ve MPG serilerinde kullanılabilecek. Başka anakartlarda sadece EZ M.2 Clip tahlili sunuluyor. MSI’ın AMD 600 anakartlarının birçoklarında bu tahlilin kullanılmasını bekliyoruz. Ek olarak, kimi M.2 yuvalarının hala vida tahliline güvendiği söyleniyor. Yani kimi yuvalarda EZ M.2 Clip tahlili, birtakım yuvalarda klâsik tahliller kullanılacak.