MiniLED Oyuncu Monitörü: AOC AGON PRO AG344UXM Tanıtıldı

AGON by AOC, 34 inçlik (86.4 cm), ultra geniş monitör AGON PRO AG344UXM’yi piyasaya çıkartıyor. Monitör, DisplayHDR 1000 elde edebilmek için 1152 ışık kısma alanına sahip MiniLED art aydınlatmaya, 170 Hz yenileme suratına, 1 ms GtG reaksiyon müddetine ve 3440×1440 yüksek UWQHD çözünürlüğe sahip. AG344UXM modeli ayrıyeten dahili HDMI 2.1, USB-C teması ve entegre bir KVM anahtarı sayesinde home ofis ve streaming işlerinde de kullanılabiliyor.

AG344UXM, ultra geniş bir model ile oyuncular AGON PRO portföyünü genişletiyor. MiniLED bir art aydınlatma sayesinde, AG344UXM birebir kare içerisinde kapkara ya da 1000 nit pik parlaklıkta aydınlatılmış kısımların olabilmesi için, başka ayrı açılıp kapatılabilen çok yüksek bir oranda, tam 1152 ışık kısma bölgesine sahip. VESA DisplayHDR 1000 sertifikasına sahip bu yüksek dinamik aralık, algılanan kontrastı büyük ölçüde artırarak canlı bir imaj yaratıyor. Ayrıyeten IPS paneli ile, 178°/178° geniş görüntüleme açıları, 10-bit renk derinliği, %99 DCI-P3 geniş gam kapsamı ve %100 sRGB kapsamı sunuyor.

AG344UXM modelinin 21:9 manzara oranı sunduğunu ve 2x 8W DTS hoparlör bulundurduğunu da ekleyelim. Ayrıyeten daha fazla özelleştirme için, art taraftaki LightFX RGB aydınlatma G-Menu yazılımı kullanılarak öbür AOC etraf üniteleri ile eşleştirilebiliyor

DisplayPort 1.4 ve geleceğe hazır HDMI 2.1 bağlantısına sahip AG344UXM, en yeni jenerasyon GPU ya da şimdiki kuşak konsollara basitçe bağlanabiliyor. Ek olarak, AG344UXM modelinde 170 Hz yenileme suratı ve 10-bit renk ile full ekran sinyalinin iletilmesini destekleyen, bir yandan da eş vakitli olarak 90 W USB Güç Temini sağlayan USB-C girişi bulunuyor. Bu da, bir gaming/üst seviye diz üstü bilgisayarın ya da güçlü bir miniPC’nin de monitöre bağlanarak USB-C üstünden yüksek yenileme suratından yararlanabileceği, bir yandan da güç temini sağlayıp şarj edilebileceği manasına geliyor.

AG344UXM modelinde USB-B upstream porta sahip 4-portlu bir USB hub bulunuyor. Uygulamada, AG344UXM’nin USB hubına bağlanmış bir tuş kadrosu ve fare, USB-C port (örneğin bir diz üstü bilgisayar) üzerinden ya da USB-B portu (örneğin bir masa üstü ferdî bilgisayarı) üzerinden bağlanmış aygıtı denetim etmek için KVM anahtarı ile değiştirilebilir, böylelikle pak bir masa ile çok sayıda aygıt üzerinde toplam bir denetim sağlar.

AG344UXM modelinin OSD ayarları kablolu uzaktan kumanda (QuickSwitch), gerideki 5 taraflı joystick ya da üstte kelamı edilen G-Menu yazılımı kullanılarak ayarlanabilir. Bu da, kullanıcıların başka seçenekler ortasında, 6 farklı oyun modundan birini seçmelerini ve AOC Game Color (Oyun Rengi-doygunluk), Dial Point (artı gösterge katmanı), FPS sayacı ya da LowBlue (Düşük Mavi Işık) modu üzere ayarlar ortasında geçiş yapabilmelerini sağlıyor.

AGON PRO AG344UXM modeli, Temmuz 2022 tarihinden itibaren, 2229 USD üretici tarafından tavsiye edilen perakende fiyatından piyasada bulunabilecek.