Microsoft Edge İçin Secure Network Duyuruldu

Microsoft, Edge internet tarayıcısı için resmi olarak mahallî bir VPN servisi duyurdu. Edge için Secure Network (Güvenli Ağ) olarak isimlendirilen özellik hudutlu bir Edge Insider kümesi için ön izlemeye sunuldu. Kullanıcılar kısa müddet evvel özelliğin birinci izlerini fark etmişti.

Microsoft Edge Secure Network, üçüncü taraf yazılım yahut uzantıların yüklenmesini gerektirmeyen kolaylaştırılmış bir VPN olarak karşımıza çıkıyor. Özellik, çoklukla kapalılıktan mahrum olan genel ağlarda çalışırken Edge kullanıcılarına inançlı bir irtibat sağlamayı amaçlıyor. Secure Network’u kullanmak IP adresinizi gizlemenize, dataları şifrelemenize ve trafiği Cloudflare tarafından desteklenen inançlı bir ağ üzerinden yönlendirmenize imkan tanıyor.

Belli ülkelerde sunucu seçilmesine müsaade veren klâsik VPN hizmetlerinden farklı olarak, Microsoft Edge’deki özellik mahallî bölgenizdeki sunucuları otomatik olarak seçiyor. Böylelikle ilgili coğrafik tabanlı içeriği almaya devam edebiliyorsunuz.

Microsoft, Secure Network’ten para kazanmayı planlayıp planlamadığını şimdi belirtmemiş. Şirket, ön izleme devrinde (test kullanıcıları için) 1 GB’lık fiyatsız bilgi sağlıyor.