Microsoft 365 Kullanıcıları İçin Microsoft Defender Çıktı

Daha evvel yalnızca kuruluşlar ve büyük tertiplere sunulan Microsoft Defender artık ferdi kullanıcılar için de hazır. Virüsten muhafaza ve makus emelli yazılımdan müdafaa platformu için başka lisanslar artık Microsoft 365 Şahsî ve Microsoft 365 Aile abonelikleri aracılığıyla da edinilebiliyor.

Microsoft Defender artık ferdi tüketiciler için Microsoft 365 aboneliğinin bir modülü durumunda ve Windows, macOS, iOS ile Android için kullanılabiliyor. Bu, tek bir Microsoft 365 aboneliği ile, her biri farklı bir işletim sistemi çalıştıran beş adede kadar aygıt için müdafaa sağlanabileceği manasına geliyor.

Microsoft Defender, Windows Defender’dan daha kapsamlı olmasıyla öne çıkıyor. Platform, Microsoft’un sunabileceği tüm güvenlik müdafaaları için bir merkez vazifesi görecek formda tasarlanmış ve kullanıcıların aygıtlarının her birinin güvenlik durumu hakkındaki bilgileri görmelerini sağlıyor.

Microsoft Defender bir müddettir tüm büyük işletim sistemlerinin resmi uygulama mağazalarında yer alıyor. Öte yandan, Microsoft 365 lisansı bundan bu türlü Microsoft Defender’ı da içerecek ve bu nedenle birden çok aygıtta virüslere, makûs emelli yazılımlara, kimlik avı teşebbüslerine ve fidye yazılımlarına karşı gelişmiş müdafaa sağlayacaktır.