Meta Ray-Ban Stories İçin WhatsApp Desteği Geldi

Meta, EssilorLuxottica ile birlikte sunduğu akıllı gözlüklerine yeni özellikler ekliyor. Buna nazaran Meta Ray-Ban Stories akıllı gözlükler artık WhatsApp takviyesi kazanıyor. Böylelikle kullanıcılar eller özgür arama yapabilecek, bildiri okumalarını duyabilecek ve uçtan uca şifreli bildiriler gönderebilecek. Hasılı Ray-Ban Stories, Meta’nın geçen yıl Facebook Messenger için eklediği özelliklerin aynılarını kazandı. Ek olarak yeni özellikleri açıklayan bir Facebook gönderisinde, akıllı gözlük kullanıcılarının yakında sesli komutlarla Messenger yahut WhatsApp bildirilerine direkt yanıt verebileceğini de doğruladı.

Henüz hazır olmasa da Ray-Ban Stories kullanıcıları yakında Messenger ve WhatsApp üzerinden gelen iletilere direkt karşılık verebilecek. Gözlük bildirisi okuduktan sonra, kullanıcı “Hey Facebook, cevapla” diyerek eller özgür bir karşılık gönderebilecek.

Şu anda, sesli ipuçları ve akıllı tabirler İngilizce ile sonlu. Öte yandan şirket, WhatsApp ve Messenger takviyesini Fransızca ve İtalyanca konuşan Ray-Ban Stories kullanıcıları için genişletmeyi planladığını belirtmiş.

Yeni özellikler Facebook View iOS ve Android uygulaması aracılığıyla tüm Meta Ray-Ban Stories akıllı gözlük kullanıcılarına basamaklı olarak sunulacak.