Masaüstü PC İçin Wi-Fi 6 Adaptörü: TP-Link Archer TX50E

TP-Link, PC’leri basitçe Wi-Fi 6 teknolojisine yükselten yeni bir adaptörü satışa sundu. Archer TX50E PCIe adaptörü, Gigabit sürat, daha düşük gecikme mühletleri, daha inançlı temas üzere pek çok özellik sunuyor.

Wi-Fi 6 teknolojisinin sağladığı tüm avantajları PC’lere taşıyan ve böylelikle ister online oyunda, ister PC’den HD sinema izleme üzere uygulamalarda keyfi kat kat artıran Archer TX50E, tıpkı vakitte Bluetooth 5.0 teknolojisine de sahip. Böylelikle bu PCIe adaptör takılan PC’ler hem kablosuz irtibatta hem de Bluetooth temaslarında sınıf atlıyor.

5 GHz bandında 2402 Mbps suratlara ulaşabilen eser, PC’lerin Gigabit sürat bariyerini aşmalarını sağlıyor. Bu yüksek kablosuz suratların yanı sıra yüzde 75 daha düşük gecikme mühleti ile oyun keyfini artıran adaptör, sıkıntısız bir canlı akış sağlıyor.

Archer TX50E’nin üzerinde iki adet yüksek çıkarlı anten yer alıyor. 360 derece dönebilen bu antenler ile Wi-Fi kapsama alanı çok daha genişliyor. Intel Wi-Fi 6 yonga seti kullanılan eser, sağlam ve yüksek performanslı bir irtibat sunuyor. Eser tıpkı vakitte yüksek güvenlik özelliğine de sahip. En yeni Wi-Fi güvenlik protokolü olan WPA3 dayanağı sayesinde daha inançlı şifreleme sağlıyor ve ağı korsanlara karşı koruyor.

OFDMA ve MI-MUMO teknolojileri sayesinde birebir anda çok sayıda aygıta dayanak veren bir ağ oluşturuluyor ve öbür tüm aygıtlar ağa bağlıyken de PC’nin güçlü, verimli ve gecikmesiz kablosuz irtibata sahip olmasını garanti ediyor.

Archer TX50E, PC’ye Bluetooth üzerinden bağlanan kulaklık, kumanda, klavye üzere aygıtların ilişki suratını da artırıyor. Bluetooth 5.0 teknolojisi, bir evvelki teknolojiye nazaran temas suratını 2 kat, kapsama alanını ise 4 kat genişletiyor. Böylelikle PC’ler tek bir adaptörle önemli bir level atlıyor.

Tasarımı da birtakım özelliklere sahip olan eser, özelleştirilmiş ısı emici sayesinde termal enerjiyi verimli bir halde dağıtıyor ve daha kararlı bir irtibat sunuyor. Ayrıyeten ek irtibat modülleri altın kaplama olduğundan oksidasyon önleniyor.