M2 İşlemcili iPad Pro Modelleri Eylül veya Ekim’de Tanıtılabilir

Apple, 6 Haziran’da düzenlemiş olduğu WWDC 2022 konferansında M2 işlemcisini duyurmuş ve yeni kuşak işlemciden güç alan MacBook Air ve MacBook Pro modellerini tanıtmıştı. Apple’ın bir sonraki M2 işlemcili eserleri merak edilirken, dalın önde gelen isimlerinden biri olan Mark Gurman, şirketin planları hakkında kıymetli bilgiler paylaştı. Cupertinolu teknoloji devinin M2 işlemcili iPad Pro modelleri üzerinde çalıştığını ileri süren Gurman, bu modellerin de Eylül yahut Ekim 2022‘de piyasaya sürülebileceğini lisana getirdi.

Apple’ın 120Hz mini-LED ekranlı 14.1 inçlik iPad Pro hazırlığında olduğunu söz eden Gurman, ne yazık ki bu modelin 2022’de yılında lanse edilmeyeceğini belirtti. Bunun yerine de şirketin 2022 yılı bitmeden 11 ve 12.9 inçlik iPad Pro modellerini lanse edeceğini söyleyen analist, kelam konusu modellerin M2 çipinin yanı sıra kablosuz şarj desteğine konut sahipliği yapacağını da vurguluyor.

Şimdilik Apple cephesinden bu savları doğrulayan rastgele bir açıklama yapılmadı. Lakin, şirkete yakın kaynakların elde ettiği bilgilere nazaran, bu yıl tanıtılması beklenen her iki iPad Pro modelinin hem donanım hem de yazılımsal olarak bilgisayara yakın bir kullanım sunacağını öngörülüyor.