LG’den Ekran Başında Uzun Süre Oturanlara Özel Monitör: LG Ergo

İster iş nedeniyle olsun ister keyifli bir oyun oynamak için, uzun saatler ekran başında kalmak istenmeyen sıhhat sıkıntılarının ortaya çıkmasına neden olabiliyor. Bu sıkıntıların en pakı bel, sırt ve boyun ağrıları olarak kendini gösterirken, karpal tünel sendromundan uzun müddet hareketsiz kalmanın getirdiği hayati riske kadar uzayan önemli sıhhat sıkıntıları ortaya çıkabiliyor. Saatler boyunca ekran karşısında oturmak yerine, nizamlı aralıklarla yerinden kalkıp hareket etmek bu problemlerle baş etmek için değerli bir sistem. Utah Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma da bunu destekliyor. Araştırmaya nazaran, her saat başı yalnızca 2 dakikalık düşük yoğunluklu antrenman yapanlarda hastalığa yakalanma riski yüzde 33 oranında azalıyor.

Ekran başında uzun vakit geçirmenin ortaya çıkardığı meseleleri ortadan kaldırmanın bir başka kuralı da uygun ve ergonomik bir monitör. LG Ergo monitörler, her tarafa hareket kolay kolay hareket ettirebilme özelliği ile, bilgisayar başında uzun saatler geçirenlerin monitörlerini istedikleri açıya ve kendi beden durumlarına nazaran ayarlamalarına imkan tanıyor. Monitörlerle birlikte gelen Ergo stand; ekranın ergonomik bir halde genişletilip daraltılmasını, döndürülmesini, ekseni etrafında çevrilmesini, yükseltilip eğilmesini mümkün kılıyor. Monitörler; 0~180 milimetre ortasında genişletme/daraltma, ± 280˚ döndürme, yüksekliği 0~130 milimetre ortasında değiştirme, kendi ekseninde 90˚ döndürme ve ± 25˚ eğim seçenekleri sunuyor. Bu da kullanıcılara ekstra esneklik ve şahsa özel ekran pozisyonu sağlıyor.

Kullanıcıların kendilerine özel, en rahat fiziki duruşu bulmalarına yardımcı olan LG Ergo Monitörler, 2K – 4K manzara kalitesiyle de dikkat çekiyor. 27-34 inç ortasında çeşitli ekran ölçülerine sahip olan LG Ergo Monitörlerde IPS ekran standart olarak yer alıyor. LG Ergo Monitörler, iş profesyonellerinin yanı sıra, ultra yüksek sürat ile oyuncuların da tüm beklentilerini karşılarken, meselesiz manzara elde edilmesini sağlıyor.