LG Ultragear Oyun Monitörleri VESA AdaptiveSync Ekran Olarak Onaylandı

LG Electronics’in (LG) UltraGear oyun monitörleri (27GP950 ve 27GP850 modelleri), Görüntü Electronics Standards Association (VESA) tarafından başlatılan VESA® AdaptiveSync Display sertifikasını kazanan birinci monitör oldu. Yeni VESA® AdaptiveSync Display logosu, tüketicilerin satın almadan evvel VESA’nın Adaptive-Sync protokolünü destekleyen oyun ekranlarının değişken yenileme suratı (VRR) performansını kolay kolay belirlemesine ve karşılaştırmasına yardımcı oluyor.

LG’nin seçkin oyun monitörleri, VESA Adaptive-Sync Ekran Uyumluluk Testi Spesifikasyonunun (Adaptive-Sync Display CTS) kapsamlı ve titizlikle düşünülmüş ihtiyaçlarını karşılayıp karşılamadığını belirlemek üzere, teste tabi tutuldu. Test dahilinde, monitörlerin ve dizüstü bilgisayarların VRR yeteneklerini kıymetlendirmek için net bilgiler oluşturmak hedefiyle 50’den fazla test kriteri kullanılıyor. Yüksek yenileme suratları, süratli Griden Griye (GTG) karşılık müddetleri ve düşük gecikme müddeti ile iki UltraGear oyun monitörü de, VESA’nın yeni açık standardında belirtilen test puanlarını ziyadesiyle karşıladı.

LG Ultragear 27GP950-B

LG’nin AdaptiveSync Display sertifikalı monitörleri, LG UltraGear 27GP950 ve 27GP850, oyun tecrübesi için gereken görsel performans seviyesini sağlıyor. Her iki model de yenileme suratı, ekran titremesi ve karşılık müddeti üzere birkaç değerli ölçüm de dahil olmak üzere VESA’nın Adaptive-Sync Display CTS’sinde gerekli puanları karşıladı. İki adet 27 inçlik oyun monitörü, yüksek yenileme suratları ve 1 milisaniyelik GTG karşılık mühleti sunan gelişmiş LG Nano IPS panellere sahip ve hem PC hem de konsol oyunları için akıcı oyun oynama ve keskin, net imajlar sağlıyor.

Mevzuyla ilgili bilgi veren VESA Ahenk Programı Yöneticisi Jim Choate, şunları söyledi: “VESA Adaptive-Sync Display CTS, oyun monitörlerinin manzara performansı için net ve dengeli bir standart oluşturuyor ve tüketicilerin şuurlu satın alma kararları vermelerine yardımcı oluyor. Dünyanın yeni AdaptiveSync Display logosunu taşıyan birinci eserleri olan LG’nin UltraGear oyun monitörleri, uygulanabilir tüm testlerde epeyce güzel performans gösterdi.”

LG Electronics İş Tahlilleri Şirketi Kıdemli Lider Yardımcısı ve BT İş Ünitesi Lideri Seo Young-jae “LG UltraGear’ın VESA AdaptiveSync Ekran sertifikasını alan birinci monitör olmasından gurur duyuyoruz. UltraGear, 27GP95R’yi içeren 2022 modelleriyle sadece VESA’nın performans testlerinin yüksek standartlarını karşılamakla kalmayacak, birebir vakitte günümüz tüketicilerinin beklentilerini ve farklı gereksinimlerini da karşılayacağız” biçiminde konuştu.