LG, Sağlıklı Ev Çözümleri Kampanyasını Başlattı

LG Electronics (LG), dünya çapındaki tüketicileri meskende daha sağlıklı ve daha sürdürülebilir bir hayat biçimi için adım atmaya teşvik ederek “Sağlıklı Mesken Çözümleri” global kampanyasını başlatıyor. Kampanya, konutta daha güzel hayat için ipuçları sunarak, günlük hayatta canlılığın nasıl yine kazanılacağını ele alıyor.

2020 yılında başlatılan birinci sağlıklı mesken kampanyasının muvaffakiyetinden sonra LG, #CareForWhatYouWear, #CareForAGreenerKitchen ve #CareForWhereYouLive üzere daha sağlıklı ve daha sürdürülebilir bir hayat biçimi için uygulamalar sunan bir dizi cazip kampanya hayata geçirdi. Bunlara uygun olarak, yeni Sağlıklı Konut Tahlilleri kampanyası, sofistike giysi bakımı ve mutfak aletlerinden gelişmiş hava tahlillerine kadar LG’nin en yeni eser serilerinin dayanağıyla bir ‘sağlık’ mesken ortamı yaratmayı merkezliyor.

Kampanya, konutta küçük değişikliklerin şahsî refah ve etraf üzerinde nasıl olumlu bir tesir yaratabileceğini gösteren ilham verici, yeni bir görüntü ile yola çıkıyor. Gösterilen tesirli ve uygulanması kolay tedbirlerden kimileri ortasında, trans yağ içeren yemek siparişi vermek yerine taze ve mahallî gereçler kullanarak sağlıklı yemekler pişirmeyi, giysileri buharla tazeleyerek dokuma israfını önlemeyi ve güç tüketimini azaltmak ve ve güç tüketimini azaltmak için klimanın ayar sıcaklığını yükselterek gezegenin korunmasına yardımcı olma adımlarını paylaşıyor.

LG, kampanyanın temel bildirilerini günlük hayat için pratik, kolay fikirlerle birlikte iletmek için kendi küresel influencer kümesi olan Wellness Crew’u kurdu. Her biri Eat (sağlıklı beslenme), Breathe (mental wellness) ve Wear (sürdürülebilir giysiler) kategorilerine karşılık gelen farklı uzmanlık alanlarına sahip toplam üç ‘ekip’, #WellnessLiving hashtag’ini kullanarak uzman tavsiyelerini paylaşacak.

LG Electronics Mesken Aletleri ve Hava Tahlili Şirketi lideri Lyu Jae-cheol, “Yeni Sağlıklı Mesken Tahlilleri kampanyası LG’nin tüketiciler ve etraf için daima bakım taahhüdünün bir kesimidir,” dedi. “Sağlıklı Mesken Tahlili kampanya serimiz aracılığıyla, daha sürdürülebilir bir ömür yaratmanın ne kadar kolay olabileceğinin ve hepimizin kendimize, konutlarımıza ve gezegenimize bakmanın ne kadar değerli olduğunun şuurunu artırmayı umuyoruz.”

LG’nin yeni kampanyası hakkında daha fazla bilgi edinmek için LG Türkiye Instagram hesabını ve https://www.lg.com/tr/beyaz-esya adresini takip edebilirsiniz.