LG, 2022 Serisi TV’lerini Türkiye’de Satışa Sundu

LG Electronics Türkiye, manzara kalitesi, gelişmiş performansı ve şık dizaynları ile CES 2022’de sergilediği 2022 TV serisini Türkiye’de satışa sunmaya başladı.

2022 serisinin en üst basamağında LG’nin şimdiye kadar ürettiği en gelişmiş ve en parlak OLED’i olan OLED evo serisi yer alıyor. Yeni seride 5. Kuşak α9 AI İşlemci’nin denetim ettiği pikseller Parlaklık Artırıcı özelliği sayesinde G2 modelini OLED evo olmayan modellere nazaran %30, C2 modelini ise %20 daha parlak hale getiriyor. Bu sayede çok daha parlak, net ve gerçekçi imgeler elde edilebiliyor.

LG’nin 2022 OLED TV serisi, tüketicilere daha fazla seçenek sunmak için eklenen yeni ekran boyutları ve şık dizaynlarıyla da öne çıkıyor. Dünyanın birinci 97 inç OLED TV’sine ve yeni 83 inç modeline ek olarak, G2 serisi 77, 65 ve 55 inç seçenekleri sunarak konuttaki her alan için gerçek boyutu garanti ediyor. G2 serisinin Galeri Tasarımı, TV’lerin kusursuz görünmesi ve izleme ortamına daha fazla ahenk sağlaması için duvara boşluksuz olarak monte edilebiliyor. LG’nin C2 serisi ise, toplam altı ekran boyutuyla 2022 serisinin en geniş ekran boyut seçeneklerini sunuyor. Daha küçük boyutlu TV’lerden hoşlananlar yahut konsol ve PC oyunları oynayanlar için ülkü olan yeni 42 inç’lik OLED TV, C2 serisinin 83, 77, 65, 55 ve 48 inç’ten oluşan geniş model yelpazesine ekleniyor. Yeni C2 serisi, daha ince çerçevelere de sahip.

2022 serisindeki öbür bir yenilik ise TV’yi konut dekorasyonunun bir kesimi haline getirmek isteyen tüketiciler için tasarlanan OLED evo teknolojisine sahip 65 inç LG OLED Objet Collection, Easel (65ART90). Bir tuvali andıran Easel modeli, minimalist usulü ve nötr renklerin şık kullanımıyla her odaya bir biçimde ahenk sağlıyor ve her türlü iç yere şıklık katıyor. Danimarkalı ünlü dokuma markası Kvadrat tarafından tasarlanan TV’nin kumaş kaplı kapağı, kumandaya tek bir dokunuşla hareket ederek kullanıcıların farklı gereksinimlerine ahenk sağlıyor. Tam Görünüm modunda eksiksiz bir OLED evo tecrübesi yaşanırken Yarı Görünüm modunda saat ve müzik modu devreye alınabiliyor.

Yeni ve geliştirilmiş LG 5.Nesil α9 Akıllı İşlemci, yeni OLED evo modellerinin performansını artırmak için derin öğrenme algoritması kullanıyor ve ekran öğelerini birbirinden daha bariz hale getirerek imgelere daha fazla üç boyutlu bir kalite veriyor. Z2, G2 ve C2 serisi modellerde bulunan 5.Nesil α9 işlemci, ekranda 5.000’den fazla alanı farklı başka işleyen ve her birini hem daha parlak hem de daha canlı ve detaylı bir imaj üretmek için geliştiren yeni Gelişmiş Dinamik Ton Eşleme algoritmasına sahip. LG’nin bu yeni işlemcisi, Gelişmiş AI Ses özelliği aracılığıyla ses kalitesini artırarak TV’lerin yerleşik hoparlörlerinin sanal 7.1.2 surround ses üretmesini sağlıyor. 2022 OLED TV serisinde iki boyut seçeneği (65 inç, 55 inç) ile yer alan A2 modelinde ise kendinden aydınlatmalı OLED teknolojisi 5.Nesil α7 Akıllı İşlemci ile destekleniyor.

2022 serisi LG OLED TV’ler, LG’nin yenilikçi Smart TV platformunun en yeni sürümü olan webOS 22 ile birlikte geliyor. Yeni sürüme eklenen çoklu kullanıcı profili özelliği ile kullanıcılar farklı profiler oluşturabiliyor, her profil sahibi izleme tercihlerine nazaran kendine özel olarak sunulan tavsiyeleri görebiliyor. webOS22, ekranı mobilden TV’ye yansıtmanın kolay bir yolunu sağlayan NFC Magic Tap ve meskendeki bir TV’den başkasına Wi-Fi aracılığıyla kablo yahut uydu içeriğinin yansıtılmasına imkan tanıyan Room to Room Share üzere kullanıcı dostu özellikler de sunuyor.

LG OLED TV’ler, manzara kalitesini artırmaya devam ediyor. Bu yılki eser yelpazesinde kullanılan panellerin yüzde 100 renk doğruluğu ve yüzde 100 renk hacmi sağladığı Intertek tarafından onaylandı. Bu onay, 2022 LG OLED TV’lerin hakikat renk üretimi sağladığını ve ekrandaki hareket ne kadar parlak yahut karanlık olursa olsun özgün kaynağın her tonunu tabir edebildiğini gösteriyor.

LG’nin yeni OLED’leri, Dolby Vision IQ with Precision Detail özelliğini destekleyen birinci TV’ler olma özelliği taşıyor. Bu yeni teknoloji, Dolby Vision içeriğinden daha fazlasını sunarak hem parlak hem de karanlık alanlarda daha evvel algılanamayan detayları ortaya çıkarıyor. LG OLED serisinin desteklediği Dolby Atmos özelliği ise her objenin hareketini gerçekçi bir formda yakalıyor ve sürükleyici 360 derece surround ses performansı sunuyor.

0,1 milisaniye reaksiyon müddeti (GtG), düşük giriş gecikmesi ve HDMI 2.1 dayanağı ile oyunseverlerin favorisi olacak LG OLED serisi, PC ve konsol oyun tecrübesine ek olarak bulut oyun platformu GeForce NOW ile de kesintisiz oyun keyfi sunuyor.

LG OLED’deki Game Optimizer menüsü ile kullanıcılar, özel oyun özellikleri ve ön ayarlar ortasında süratli bir formda seçim yapmanın yahut bunlar ortasında geçiş yapmanın keyfini çıkarıyorlar. Işıklar kapalıyken daha âlâ bir oyun tecrübesi için ekran parlaklığını ayarlayan yeni Karanlık Oda Modu, G-SYNC® Uyumlu, FreeSync™ Premium ve değişken yenileme suratı (VRR) ayarları üzere ayarlar Game Optimizer aracılığıyla da seçilebiliyor. 2022 serisi için yeni olan öbür bir özellik ise, LG’nin çeşitli oyun çeşitleri için ekran ön ayarları sunması. Daha evvel mevcut olan FPS, RTS seçeneklerine bu yıl bir de spor modu ekleniyor.

LG, yeni OLED TV’lerinin yanı sıra, 2022 serisi QNED TV’lerini de Türkiye pazarına sundu. Ultra Geniş 8K Küçük LED Modelleri ile öne çıkan LG’nin Premium LCD TV’leri canlı renkleri, keskin imgeleri ve sunduğu harika izleme tecrübesi ile tanınıyor. LG’nin tescilli Quantum Dot NanoCell teknolojisine sahip yeni QNED TV’ler, daha yanlışsız renkler ve gelişmiş kontrast ve parlaklık ile izleyicinin ilgisini en üst seviyeye çıkarmayı hedefliyor. Yüzde 100 renk hacmi ve renk tutarlılığı sağlamak için milletlerarası eser test kuruluşu Intertek tarafından onaylanan LG QNED TV’lerin, 55 inçten 86 inç’e kadar değişen ekran boyutları bulunuyor.

LG’nin Hassas Karartma teknolojisi, yeni QNED Küçük LED TV’lerin imaj kalitesini daha da artırarak daha yüksek parlaklık ve daha derin siyahlar sağlıyor. Her biri klâsik bir LED’in sadece 1/40 boyutunda olan yaklaşık 30.000’e kadar Küçük LED ve binlerce mahallî karartma bölgesi ile LG’nin QNED Küçük LED TV’leri, her sahnenin daha gerçekçi görünmesini ve hissetmesini sağlayan hassas parlaklık denetimi sunuyor. 8K QNED Küçük LED TV’ler ayrıyeten LG’nin derin öğrenme özellikli 5.Nesil α (Alpha) 9 akıllı işlemcisi ile donatılmış durumda. Daha keskin, daha dinamik imgeler sağlamak için Gelişmiş Dinamik Ton Eşleme’yi kullanarak her kareyi tahlil eden ve ince ayar yapan Gelişmiş AI İmaj özelliğinden yararlanılıyor.

Tıpkı LG OLED TV’ler üzere, QNED TV’ler de, en üst seviyede kullanıcı tecrübesi sağlamak için webOS 22 platformunu içeriyor ve webOS 22 ile sunulan çoklu profil seçeneği, NFC Magic Tap, Room To Room Share üzere özelliklerin tamamına sahip. Dolby Vision IQ ile inanılmaz netlikte imajlar sunan LG QNED TV’ler Dolby Atmos®’la da dinamik ve 360 derece bir ses tecrübesi sağlıyor.

LG 2022 QNED TV’ler, PC ve konsol oyunlarını son derece cazibeli hale getirmeye yardımcı olan oyuna özelliklere de sahip. Otomatik düşük gecikme modu (ALLM) ve gelişmiş ses dönüş kanalı (eARC) ve HDMI 2.1 dayanağına sahip QNED TV’ler, GeForce NOW takviyesi ile kullanıcıların yeni kuşak bulut oyunlarını en âlâ biçimde deneyimleyebilmelerini sağlıyor. TV’ler ayrıyeten, kullanışlı Game Optimizer ve Game Dashboard menülerini sunuyor.