Kim Dotcom: “MEGA’da Arka Kapı Var, Hesabınızı Silin”

Önde gelen bulut depolama servislerinden MEGA’nın şifreleme sisteminde yer alan kusur nedeniyle kullanıcıların evraklarının tam manasıyla şifrelenmiş sayılamayacağı güvenlik araştırmacıları tarafından ortaya çıkarılmıştı.

MEGA’nın kurucularından ve sahiplerinden biri olarak bilinen Kim Dotcom ise ilgili haberin yayınlanmasından çabucak sonra enteresan bir Tweet dizisi yayınladı. Sanılanın tersine MEGA ile uzun müddettir rastgele bir resmi/gayriresmi irtibatının olmadığını belirten Kim, Çin Hükümeti ve eski ortaklarının onu elinden alıp art kapılar yerleştirdiğini söyledi.

Mathias Ortmann ve Bram Van der Kolk’un kendisinden çabucak sonra şirketin denetimini ele geçirdiğini ve geçmişte Çin’in en çok aranan bireylerden Bill Liu’nun hükümet ile nasıl muahede yaptığına değindi. 2016 yılında TorrentFreak tarafından yayınlanan habere göz attığımızda Bill Liu ismi karşımıza MEGA’nın o zamanki yöneticisi olarak çıkıyor.

Kim Dotcom son Tweet serisinde ise hükümet ile olan muahedenin serviste bir art kapı bırakılmasıyla gerçekleştiğini belirtiyor. Kullanıcıları ise “Güvenli değil, hesabınızı silin.” diyerek uyarıyor.