Jorge Jesus Fenerbahçe’ye transferi içeriden yaptı! Burak Kapacak…

Fenerbahçe’de Avusturya kampı 1 Temmuz Cuma günü başlıyor.

Sarı-lacivertli ekipte, İstanbul’daki birinci etap çalışmalar ve çok şiddetli olmayan rakiplerle oynanan üç hazırlık maçının akabinde ikinci etap kamp çalışmalarına geçiliyor.

Can Bartu Tesisleri’nde gerçekleşen birinci etap kamp çalışmalarında Teknik Yönetici Jorge Jesus, takımdaki oyuncularla alakalı genel bir fikir edindi.

Kiralık isimlerin geri dönmesi, genç oyuncuların iştiraki ve ulusal kadroda bulunan isimlerin müsaadelerini bitirmesiyle son günlerdeki antrenmanlar hayli kalabalık bir takımla yapıldı.

Antrenmanların daha verimli yapılması için daha az sayıda oyuncu Avusturya kafilesinde yer alacak.

Buradaki maksat artık ekibin sisteminin ve oyun şablonun oturmasını sağlamak olacak.

2 Temmuz’da Partizan, 6 Temmuz’da da Mol Fehervar grubu ile yapılacak hazırlık maçları bu açıdan çok değerli.

İlk günden itibaren işi çok sıkı tutan teknik işveren Jorge Jesus bu maçlarda 20 Temmuz’da oynanacak olan Dinamo Kiev maçının provasını yapacak.

HEDEF DEVLER LİGİ

Şampiyonlar Ligi’nde kümelere kalmak isteyen sarı-lacivertlilerin bunun için birinci olarak 2. ön eleme tipinde Ukrayna grubunu geçmesi gerekiyor.

Jesus bu maçlara kadar 4-4-2 sistemi başta olmak üzere buna yakın dizilişleri ve oyun anlayışını futbolcularına ezberletmeyi planlıyor.

Bu nedenle kampın büyük kısmı hazırlık maçları ve taktik yüklü geçecek.

GARANTİ OYUN, ASGARÎ RİSK

Teknik Yönetici Jorge Jesus idmanlarda tüm futbolculardan garanti pas yapmalarını istiyor.

Portekizli çalıştırıcı aksi taktirde kaptırılan topların risk oluşturduğu ve bu topları geri almak için ekibin gereksiz efor harcadığına dikkat çekiyor.

Bu yüzden pas trafiği sırasında mümkün olduğunca en az risk ile oynamaları tarafında futbolculara ikazlar yapılıyor.

Sarı-lacivertli grupta kalçasından yaşadığı sakatlık sebebiyle ekipten uzun müddet uzak kalan Arda Güler’de risk alınmıyor.

Yeni dönemde grubun kıymetli isimleri ortasında yer alması beklenen genç futbolcu iyileşse de denetimli formda çalışıyor.

Fiziksel gelişimini şimdi tamamlamayan Arda’nın tıpkı bölgeden yine sakatlanmaması ismine sıhhat takımı çok titiz davranıyor.

BURAK KAPACAK PARLIYOR

Milliyet’in haberine nazaran sarı-lacivertli ekipte, geçen dönem fazla baht bulamayan isimlerden Burak Kapacak birinci etap kamp çalışmalarında Teknik Yönetici Jorge Jesus’un en beğendiği isimler ortasında yer aldı.

Jesus, Nazım Sangare’nin uzun müddetli sakatlığı sonrası sağ bekte oluşan ezayı Burak ile çözmeyi amaçlıyor.

Bu bölge Osayi Samuel ve Burak’a emanet edilecek.

Bursaspor’dan geçen dönem büyük umutlarla transfer edilen genç oyuncunun ofansif karakteri ve oyunu çift istikametli oynaması hazırlık maçlarında öne çıkmasında tesirli oldu.

Burak çalışmalardaki performansıyla Osayi Samuel’e önemli bir alternatif olabileceğini göstererek, teknik heyetin gözüne girdi.