İstanbul’da hafta sonu spor şöleni

İstanbul’un tarihi noktalarından Haliç, 18 Haziran Cumartesi günü Golden Horn Rowing Cup’a mesken sahipliği yapacak. Deniz Küreği Dört İkili tekneleri ile yapılacak ve saat 10.00’da başlayacak yarışlarda 18 Türk, 4 yabancı olmak üzere 22 grupta toplam 360 atlet gayret edecek.

Takımlar, Atatürk (Unkapanı) Köprüsü önünde start alıp, Haliç’i baştan başa kat ederek Miniatürk İskelesi önüne kadar 4 bin 500 metre boyunca kürek çekecek. Parkur boyunca yerleştirilen işaret şamandıraları dümencilere bitiş noktasına kadar yol gösterecek.

19 yaş altı bayanlar ve erkekler, büyük bayanlar ve erkekler ile masterlardan oluşan 5 kategoride gerçekleştirilecek yarışlar, Ayvansaray Parkı, Feshane Tramvay Durağı, Tekke Parkı, Nuri Kıllıgil Parkı, Piri Mehmet Paşa Parkı, Hasköy Parkı ile başlangıç ve bitiş noktalarına kurulacak dev ekranlar aracılığıyla tüm İstanbullular tarafından takip edilebilecek.

İstanbul’da hafta sonu yapılacak bir öteki spor karşılaşması ise İstanbul Sprint Triatlonu olacak.

Beylikdüzü Gürpınar parkurunda 19 Haziran Pazar günü yapılacak aktiflikte sportmenler 750 metre yüzme, 20 kilometre bisiklet ve 5 kilometre koşudan oluşan parkurda çaba edecek.

Çip ve müsabaka kiti dağıtımının yarın 09.00 ile 17.00 saatleri ortasında Spor İstanbul Genel Müdürlüğü Fatih Kompleksi’nden yapılacağı tertipte start saat 08.15’te verilecek.