Instagram, Tekrarlanan Hikaye Sorunu ile Gündemde

Instagram kullanıcıları birkaç gündür Instagram’daki kıssaların yinelendiğinden şikayetçi. Bilhassa kullanıcılar yeni kıssaları görüntülemeden evvel, kıssasını görüntüleyeceği kişinin daha evvel paylaştığı öyküleri tekrardan görüntülemek zorunda kaldığını tabir ediyor. Hatta birçok kullanıcının da çeşitli forumlarda Instagram tekrarlanan kıssa sorunu başlığıyla tahlil aradığını da görülüyor.

Birçok Instagram kullanıcısını etkileyen bu sorunun ne vakit tahlile kavuşacağı merak konusuyken, Meta şirketinin sözcüsü Christine Pai, The Verge‘e problemle açıklamalarda bulundu.

Bazı şahısların Instagram kıssalarına erişmekte sorun yaşadıklarının farkında olduklarını belirten sözcü, Instagram grubunun tekrarlanan kıssa meselesine süratli bir halde tahlil aradıklarını söyledi. Kullanıcılardan özür dileyen şirket, sorunu çözmek için uğraşlı bir çalışma içerisinde olduklarını da vurguluyor.

Şu anda bu sorunun kaç kullanıcıyı etkilediği bilinmiyor. Lakin, Twitter ve Reddit’de birçok kullanıcının Instagram kıssalarının tekrarlandığından şikayetçi olduğunu gözlemlemekteyiz.