HUAWEI Watch Fit 2 İncelemesi

HUAWEI’nin teknoloji ve modayı bir ortaya getirdiği akıllı saatlerinden biri olan Watch Fit 2, HUAWEI Online Mağaza’da ön siparişe açıldı. Pekala yeni akıllı saat neler sunuyor?

Active Edition, Classic Edition ve Elegant Edition olmak üzere üç başka seçenekle piyasaya sürülen HUAWEI Watch Fit 2 serisi akıllı saatler, ekosisteme dahil olarak hayatı kolaylaştırmayı amaçlıyor. Evvelki jenerasyona nazaran boyut avantajı ve yeni özelliklerle gelen akıllı saat, artık sıhhat ve spor takibinde de daha yetenekli.

Bahsettiğimiz üzere, HUAWEI Watch Fit 2 ile birlikte evvelki kuşağa nazaran bir büyüme var. Evvelki jenerasyonda 1.64 inç boyutunda bir AMOLED ekran kullanılırken, yeni kuşak akıllı saatte 1.74 inç AMOLED panel kullanılıyor. Ayrıyeten ekran boyutu büyürken çözünürlük de artarak 456 x 280 düzeyinden 480 x 336 düzeyine getirilmiş.

HUAWEI Watch Fit 2 serisi, artık evvelki kuşağa nazaran üzerinde daha fazla donanım ve özellik bulunduruyor. Bunlardan kimileri kısaca hoparlör, mikrofon, arama yanıtlama yeteneği ve GPS. Sıhhat özellikleri noktasında da yenilikler sunan akıllı saatin, evvelki kuşağa nazaran artıları ortasında Nefes İdmanı, Sağlıklı Ömür İdaresi ve Adet Döngüsü Takibi üzere özellikler mevcut. Ferdî Antrenör modlarının sayısı artırılırken, artık daha sağlıklı bir spor tecrübesi için ısınma rehberi de sunuluyor.

HUAWEI Watch Fit 2, akıllı hayatın yanı sıra, idman idaresini ve sıhhat izlemeyi kolaylaştırmak için HUAWEI Sıhhat uygulaması da dahil olmak üzere yeni özellikler de sunuyor.

HUAWEI Sıhhat uygulaması, sağlıklı bir ömür stilini teşvik etmenin bir dizi öbür yoluna da sahip. Kullanıcılar, günlük adımlar, su içme, antrenmanlar ve daha fazlasını içeren eşsiz bir sağlıklı ömür planı oluşturmak için, onlara her gün hatırlattığı, kullanıcıların sağlıklı bir hayat şekli sürdürme konusunda kendilerini yeterli hissetmelerini sağlamak için olumlu geri bildirimler sunan Sağlıklı Hayat İdaresini kullanabilir. Kullanıcıların gün boyunca etkin kalmayı hatırlamalarına yardımcı olmak için sesli ve animasyonlu bir hareket hatırlatıcısı bile var.

Akıllı saat ayrıyeten, kullanıcıların nabzını ve kan oksijen doygunluğunu (SpO2) gerçek bir biçimde ölçen HUAWEI’nin yükseltilmiş HUAWEI TruSeen 5.0 kalp atış suratı izleme teknolojisi ile bir dizi sıhhat bilgilerini de izler. Akıllı saat, her gece uykusunun farklı evrelerini tahlil edebilir ve bir dizi farklı uyku sorununu tanımlayabilir ve tahliller sunabilir.

Diğer sıhhat özellikleri ortasında, her vakit hazırlıklı kalabilmeleri için kullanıcının kalp atış suratını, cilt sıcaklığını ve teneffüs suratını kıymetlendiren ve adet periyodunu gerçek bir formda iddia eden ve evvelce hatırlatan adet döngüsü idaresi yer alır. HUAWEI WATCH FIT 2 ayrıyeten gerilimi yönetmeye yardımcı olur ve kullanıcılara bunalmaya başladıklarında yavaşlamalarını ve nefes almalarını hatırlatır.

Kolumuzda gün boyunca duran bir saatin tartısı da hayli kıymetli. Ekran boyutu ve doğal olarak kasa boyutu artan bir akıllı saatin tartısının artması beklenir. Fakat HUAWEI, yeni HUAWEI Watch Fit 2 serisinde bu durumu aşarak, HUAWEI Watch Fit’ten 1 gram daha hafif bir akıllı saat (baz model / Active Edition) ortaya koymuş.

Son olarak akıllı saatin tekrar 5 ATM’ye kadar su geçirmezlik garantisi sunduğunu ve 10 günlük pil ömrü vadettiğini belirtelim.

HUAWEI Watch Fit 2 Teknik Özellikleri

HUAWEI Watch Fit 2
EKRAN 1.74 İnç
EKRAN TÜRÜ AMOLED
ÇÖZÜNÜRLÜK 480 x 336
BATARYA ÖMRÜ 10 Günlük Pil Ömrü
SU GEÇİRMEZLİK 5 ATM
HOPARLÖR
MİKROFON
ARAMA YANITLAMA
GPS
SPO2 ÖLÇÜMÜ
SAĞLIK TAKİBİ Kalp Atış Suratı İzleme
Gerilim Takibi
Uyku Takibi
Nefes Egzersizi
Sağlıklı Ömür Yönetimi
Adet Döngüsü Takibi
KİŞİSEL ANTRENÖR 97 idman modu
Özel fitness animasyonları ve sesli rehberli ısınma
+ 10 çalışma modu ve dahili GPS
BOYUTLAR 33.5 x 46 x 10.8 mm
AĞIRLIK 26 g (Kayışsız)
BAĞLANTI 2.4 GHz, BT5.2 ve BR + BLE’yi destekler
KUTU İÇERİĞİ Saat x 1
Şarj Beşiği (şarj kablosu dahil) x 1
Süratli Başlangıç ​​Kılavuzu ve Güvenlik Bilgileri ve Garanti Kartı x 1

HUAWEI FIT 2 Siyah ve Pembe Altın versiyonları 2.299 TL, beyaz deri kayışlı versiyon 2.699 TL ve gümüş metal kayışlı versiyon 2.999 TL fiyatla HUAWEI Online Mağaza üzerinden ön satışa sunuluyor. 17 Haziran itibariyle teslimatına başlanacak eserlerde birebir vakitte sepette 300 TL indirim uygulanıyor. Tüketiciler ayrıyeten vade farksız 4 taksit imkanından da yararlanabiliyorlar.

HUAWEI Watch FIT 2 Serisi Satın Almak İçin Tıklayın