Huawei FreeBuds Pro 2, Çift Sürücü İle Gelebilir

Huawei, amiral gemisi kablosuz kulaklıklarının ikinci jenerasyonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu ay içinde resmiyet kazanması ve 200 euro fiyat etiketi taşıması beklenen Huawei FreeBuds Pro 2 modelinin çift şoför ile geleceği argüman edildi. Buna nazaran bir şoför bassı, oburu orta ve yüksek frekansları yönetim edecek. Ek olarak ikinci kuşak kulaklıklar 14Hz ila 48.000Hz frekans karşılık aralığı sunacak.

Huawei’nin sesi geliştirmek için Fransız ses teknolojisi firması Devialet ile iştirak kurduğu belirtilmiş. Kulaklıklar, Bluetooth üzerinden yüksek kaliteli ses vaat eden Hi-Res Audio Wireless sertifikası ile gelecek. Hatta ses üzerinde daha uygun denetim sağlayan Üçlü Uyarlanabilir Ekolayzer ismi verilen bir teknolojiden de bahsediliyor.

Bir öteki kıymetli yükseltme ise gürültüyü 47dB azaltacak olan faal gürültü iptali (ANC) olacak. Özgün FreeBuds Pro’nun 40 dB’ye kadar iptal sunduğunu hatırlatalım. Kulaklıklar bunun için üç mikrofon ve yapay zeka algoritması kullanacak.

Batarya ömrü açısından yeni tasarım daha az verimli ve ANC kapalıyken 8 saatten 6,5 saate kadar oynatma sunacak. Şarj kutusu ile toplam dinleme mühleti ise hala 30 saat olacak.

Kulaklıklar IP54 derecesiyle temel su direnci kazanıyor ve su sıçramalarına karşı korunuyor. Renk seçenekleri ortasında ise mavi gümüş, buzlu gümüş ve seramik beyaz yer alacak.