HONOR, Akıllı Telefon Kameralarının Geleceğini Anlattı

Küresel akıllı aygıt üreticisi HONOR, Counterpoint Research şirketinin düzenlediği bir aktiflikte görüntüleme trendleri konusundaki öngörülerini paylaştı. 

HONOR Görüntüleme Teknik Uzmanı Weilong Hou “Akıllı telefon fotoğrafçılığı yalnızca donanım ve yazılımla ilgili değil. HONOR olarak füzyon hesaplamalı fotoğrafçılıkta ve birden fazla kameradan yararlanma konusunda epeyce başarılıyız. Akıllı telefon kamera görüntüleme kalitesini birtakım DSLR kameraların sunduğu ile rekabet edebilecek düzeylere yükseltiyoruz. HONOR Magic4 Serisi, inanılmaz manzara kalitesini günlük kullanıcılar için erişilebilir hale getiren HONOR Image Engine’i içeren Ar-Ge takımımızın çalışmalarının bir örneği” değerlendirmesinde bulundu.

Etkinlikte, HONOR’un yüksek kaliteli görseller oluşturmak için donanımın AI ve algoritmalarla ahenk içinde çalışmasını sağlayan son teknoloji kamera tahlili HONOR Image Engine de tanıtıldı. Bu tahlil, kullanıcıların kolay kamera çekimlerini yaratıcı yorumlarla geliştirmelerine yardımcı oluyor. 

HONOR Magic4 Pro ve HONOR Magic4 Ultimate, DXOMARK Genel Kamera Puanında 146 puan alarak, yetkili eser kıymetlendirme kuruluşu tarafından şimdiye kadar verilen en yüksek puana ulaştı. Bu iki model, görüntü çekerken yüksek kaliteli fotoğraflar çekme üzere özellikler de dahil olmak üzere çeşitli ileri teknoloji özelliklerle piyasaya çıktı. 

DXOMARK İmaj Bilimi Yöneticisi Hervé Macudzinski de toplantıya katılan isimler ortasında yer aldı. Macudzinski, HONOR Magic4 Ultimate performansına ve çeşitli kamera lenslerinin çalışmasına müsaade veren donanım ve yazılım ortasındaki uyumluluğuna değinerek, DXOMARK’ın raporundaki değerli noktaları anlattı. 

Toplantıya katılan fotoğrafçı ve direktör Eugenio Recuenco, kısa müddet evvel Kaleidoscope isimli sinemasını yalnızca HONOR Magic4 Pro kullanarak çekti. Sunum sırasında tecrübelerini anlatan Recuenco, aygıtın kamera sistemi ve Magic-Log üzere bir dizi profesyonel özelliğine değindi. 

HONOR Magic4 Serisi, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 Taşınabilir Platformundan ve Ultra Füzyon Fotoğrafçılığı için en yeni Qualcomm AI Motorundan tam olarak yararlanıyor. Bu model farklı lensler tarafından çekilen ve birden fazla ISP tarafından işlenen manzaraların, daha uygun fotoğraf kalitesi için birbirini tamamlamasına müsaade veriyor.