Her şey değişecek

TürkiyeFutbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi, D Smart’ta Bol’ca Futbol Özel yayınına konuk oldu. Lider Büyükekşi, “Gözlemciyi stada göndermeden maçı izleyip raporunu yazmasını sağlamak istiyoruz. Bu raporu da yapay zeka kullanarak elde edilen datalarla birleştirip ona nazaran hakem notu oluşturmak istiyoruz. Hakem atamalarında da yapay zeka kullanmak istiyoruz. Hakemler için özel bir eğitim merkezi oluşturmayı planlıyoruz. ‘VAR’ hakemleri ile alandaki hakemleri ayırmayı planlıyoruz. Hakemlerin maç sayısını daha eşit dağıtmak istiyoruz. Emelimiz hakemlerin değil, futbolun konuşulduğu ortamı yaratmak. Merhum Hasan doğan periyodunda sağlanan inanç ortamını tekrar sağlamak istiyoruz. Hakemlerin prestijini üst çekip, onlara olan itimadı artırmak istiyoruz” dedi.

PRİM SİSTEMİ YENİDEN
Büyükekşi,kulüplere ödenenprim sistemindededeğişiklik düşündüklerinibelirterek,”28-30 yaş altıTürk oyuncuoynatanlara ve18-20 yaş altıoynatanlaradaha da fazlaprim ödeyebileceğimizbirsistem düşünüyoruz”dedi.

DİJİTAL ‘YAYIN’ OLABİLİR
MehmetBüyükekşi, “Naklen yayın ihalesinde de sona yaklaştık. 1-2gün içinde açıklayacağız. 2. ve 3. Lig maçlarının daha yakından takip edilebilmesi için dijital olarak naklen yayınlanmasını planlıyoruz” sözlerini kullandı.