Gran Turismo Filmi 2023’te Vizyonda Olacak

Sony tarafından bir Gran Turismo sinemasının imal kademesinde olduğu doğrulandı. Hem de bu sinemanın beklenenden çok daha erken vizyona girmesi planlanıyor. Açıklamaya nazaran, Columbia Pictures imzası taşıyacak sinema 11 Ağustos 2023’te vizyonda olacak. Sinemanın direktörün District 9 ile tanınan Neill Blomkamp olacağı, senaryoyu ise American Sniper muharriri Jason Hall’un yazacağı da bilgiler ortasında.

Deadline‘ın haberine nazaran sinema gerçek bir kıssaya dayanıyor. Sinemada profesyonel yarış arabası şoförü olma bahtını yakalayan bir Gran Turismo oyuncusunun öyküsü anlatılacak.

Bu, Sony’nin oyun serilerini büyük ve küçük ekrana uyarlamasının en son örneği olarak karşımıza çıkıyor. Bu uyarlamalar PlayStation Productions bayrağı altında son birkaç yılda şirket için daha büyük bir öncelik haline gelmiş durumda.

The Last of Us ve Twisted Metal temelli diziler için bir müddettir çalışmalar sürüyor. Sony kısa müddet evvel Horizon ve God of War uyarlamalarının da Netflix ve Amazon Prime Video’ya geleceğini açıkladı. Uncharted sineması ise bu yılın başlarında yayınlanırken Ghost of Tsushima sineması ise imal evresinde.