Google, Pixel Tablet İçin Tarih Verdi

Google I/O etkinliğinde Pixel 6A‘nın yanı sıra duyurulan taşınabilir eserlerden birisi de bir tablet oldu. 2023 yılında piyasaya sürülecek eser hakkında bilgi veren Google Aygıt ve Hizmetlerden Sorumlu Kıdemli Lider Yardımcısı Rick Osterloh, Pixel Tablet’in tıpkı en yeni Pixel telefonlar üzere şirketin özel Tensor çipleriyle çalışacak üst düzey bir aygıt olduğunu söyledi.

Tabletin fiyatı, ekran boyutu yahut ne vakit piyasaya çıkacağını hakkında rastgele bir bilgi verilmedi. Öte yandan, paylaşılan görsellere bakarak aygıtın ekranını Nest Hub’dan almış üzere göründüğünü rahatlıkla söylemek mümkün.

Yeni tablet bir müddettir üzerinde çalışılan bir teşebbüs olan ve Google’ın daha büyük ekranlar için özel olarak oluşturduğu Android sürümünü çalıştıracak. Bugüne kadar Android tabletlere karşı en büyük darbe, yazılımın asla daha büyük ekran için oluşturulmuş üzere hissetmemesi ve uygulamaların bu daha büyük görünümü kullanmak için optimize edilmemiş olmaması olmuştu. Alışılmış ki daha büyük ekranları desteklemek için Android’de yapılan değişiklikler bile, geliştiricilerin uygulamalarını bundan yararlanmak için oluşturacakları manasına gelmiyor.

Tabletin 2023’e kadar piyasada olmayacağı düşünüldüğünde, Google’ın tablet alanında geçmişteki kusurlarından ders alıp almadığını kestirim etmek için şimdi çok erken. Tekrar de şirket, I/O etkinliğinde 20’den fazla uygulamasını büyük ekranlı aygıtlar için yine oluşturma taahhüdü verdi ve Facebook, TikTok ve Zoom üzere geliştiriciler de gemide.

Bir cevap yazın