Galatasaray’da Okan Buruk imza töreninde konuştu! İşte transfer yapılacak mevkiler

Galatasaray’da yeni teknik yönetici Okan Buruk için Nef Stadyumu’nda imza merasimi düzenlendi. 48 yaşındaki çalıştırıcı düzenlenen merasimde kıymetli açıklamalarda bulundu.

Transferle ilgili konuşan Buruk, destek düşündüğü mevkileri duyurdu.

İşte o açıklamalar…

Okan Buruk: Gayelerimiz çok büyük. Bu yılki tek maksadımız şampiyonluk. Şampiyonluk için elimizden gelenin en fazlasını ortaya koyacağız. Geçen dönemin mutsuzluğunu ortadan kaldıracağız.

“TRANSFERE YOĞUNLAŞTIK”
“Transfere yoğunlaştık. Güzel takım için idare gerekeni yapacak. Galatasaray taraftarının hak ettiği, memnunluk, hoş günler, alanda her şeyini veren bir kadro. Hepsini ortaya koymaya çalışacağız. Geçen sene bitti. Bütün oyuncuları ayağa kaldıracağız.”

“Bugün benim için çok değerli bir gün. Hem 24 Haziran’da Galatasaray’a imza atıyorum hem de oğlumun doğum günü bugün. Hem baba olmanın memnunluğunu yaşadığım gün, hem Galatasaray’a teknik yönetici olduğum bir gün.”

“Galatasaray’da olmamdan en büyük memnunluğu oğlum duydu. İnşallah ona yakışır muvaffakiyetleri, onun güldüğü günleri hem biz yaşayacağız hem de taraftarımıza yaşatacağız.”

“Dün Florya’da bulundum. Oradaki atmosferi tekrar yaşamak. O günleri tekrar anmak. Çok keyifli günler yaşadım. 7 şampiyonluk, UEFA , Üstün Kupa. 5 Türkiye Kupası. Futbolcu olarak çok hoş günler yaşadım orada.”

“İNANCIMIZI YÜKSEK TUTABİLİRİZ”
“Kriter olarak şampiyonluğa uyuyoruz. Eski bir Galatasaray oyuncusu olarak. Son periyotta de Fatih Hoca ve Hamza Hoca. Şampiyonluk yaşayan hocalar. Ruhsal olarak uygun başlıyoruz, inancımızı yüksek tutabiliriz.”

“Uzun yıllardır çalıştığım kendi takımımla geliyorum. Üzerine eklemeler de olacak. Bunu ilerleyen günlerde açıklayacağız. Kendi takımım zati beni bekliyordu. Pazartesi grubun başında olacağız.”

“BAZI GENÇ OYUNCULARI KİRALAYACAĞIZ”
“Pazartesi günü idmanlar başlıyor. Tüm oyuncularımı görmek istiyorum. En güzelini nasıl yapabiliriz bunu değerlendireceğiz. Kimi oyuncular bizimle devam edecek, birtakım genç oyuncuları kiralayacağız.”

“ORTA SAHA ÜZERİNE YOĞUNLAŞACAĞIZ”
Bu kadronun mevcut ana muhtaçlıkları var. Bilhassa orta alandaki eksikler üzerinde yoğunlaşacağız. Hem Türk oyuncular hem yabancı, kaliteli, direkt yarar sağlayacak oyuncuları takımımıza katmak istiyoruz.

“Antrenman programımız 4 Temmuz olarak planlanmıştı. 27 Haziran’a çektik. Akşam üzeri idmana başlayacağız. Gayelerimizi belirteceğiz, isteklerimizi anlatacağız. Alanda da onlara yeterli çalışacağımızı göstereceğiz. Planlamamız var. İdman yüklerini belirleyeceğiz.”

“BAŞARIDAN DİĞER BEKLENTİM YOK”
“Rahmetli babamdan Galatasaraylıyım. Aileden gelir bizim Galatasaraylılığımız. Burada 20’ye yakın kupa kazandım. Ben her vakit Galatasaraylılığımı korudum. 2008’de şampiyon olarak ayrıldım. Galatasaray için buradayım. Muvaffakiyetten diğer beklentim yok.”

“FORVETE BİR DESTEK YAPABİLİRİZ”
Elimizdeki oyuncuları görüp tanımak istiyoruz. Diagne sakatlıktan döndü, son durumunu bilmiyoruz. Gomis, Mohamed, hepsi çok kıymetli ve bizim oyuncularımız. Galatasaray forvette her vakit çok oyuncu ile olmak zorunda. Oraya bir destek daha yapabiliriz.

“ORTA SAHA İÇİN BELİRLEDİĞİMİZ OYUNCULAR VAR”
“Galatasaray’ın orta alanında oynayan oyuncuların oyunun iki istikametini de oynaması ve skora katkıda bulunması lazım. Orta alana destek düşünüyoruz, belirlediğimiz oyuncular var.”

“SAVUNMAYI DÖRTLÜ DÜŞÜNÜYORUM”
4-3-3 ve bazen 4-4-2’yi kullandım her vakit. Savunmayı dörtlü düşünüyorum. Alacağımız oyuncuların tiplemesine nazaran formasyon üzerinden gideceğiz. Burada oyuncu kalitesinin yanı sıra zekası da değerli. Galatasaray oyuncuları da yüksek zekaya sahip isimler.

Düzenlenen merasimde lider Dursun Özbek, Okan Buruk’un yuvasına dönmesinin memnunluğunu ve heyecanını yaşadıklarını söyledi.

Dursun Özbek: Bütün taraftarlarımıza teşekkür ediyorum, kombinelerimiz büyük bir satış suratına erişti. Localarımızda neredeyse doldu.

Bizi yalnız bırakmayacaklarına eminim. Daha birinci günden bunu gösterdiler. Taraftarlarımıza teşekkür ederim, sağ olsunlar, var olsunlar.

Okan Buruk’un yuvasına dönmesinin memnunluğunu ve heyecanını daima bir arada yaşıyoruz. Okan kardeşimin burada olmasının sebebi yalnızca Galatasaraylı olması değil. Burada olmayı ziyadesiyle hak ediyor.

Okan Hocamız 3. 17 Mayıs’ını yaşamak için burada. 17 Mayıs’ta birinci sefer Galatasaray forması giydi, sonrasında 17 Mayıs’ta UEFA Kupası’nı göz yaşları içerisinde kaldırdı.

Hepimizin gurur duyacağı bir Galatasaray, Okan Hoca ile çok daha yakın. Bu şanlı misyonda Okan Hoca’ya ve grubuna sonsuz muvaffakiyetler diliyorum.

“SPORTİF VE MALİ MUVAFFAKİYET SÜRDÜRÜLEBİLİR HALE GELMELİ”
“Geçmişten gelen deneyimlerimiz var. Ben ve idaredeki arkadaşlarımın bir gayesi var. Hem sportif başarıyı hem de mali yapıyı sürdürülebilir hale getirmek istiyoruz. Zira şayet sürdürülebilir mali yapıya sahip değilseniz muvaffakiyetler günlük oluyor.”

“25-30 YILLIK PLANLAMA YAPMAMIZ LAZIM”
“Çalışmalarımızı yapıyoruz, sürdürüyoruz. Bunları yaparken bizim Galatasaray’ın 25-30 yılını da planlamamız lazım. Teslim aldığımız bu bayrağı, çocuklarımıza torunlarımıza daha yukarda teslim etmek zorundayız.”

“Taraftarlarımız hiç telaş etmesinler. Büyük bir uğraşla çalışıyoruz. Onları keyifli etmek istiyoruz.”

“GELECEĞİ FEDA ETMEDEN TRANSFER YAPACAĞIZ”
“2017’de 10 tane yeni transfer yapmışız, 10’u da birinci 11’de oynadı. Bu oyuncular Galatasaray’ı şampiyonluğa götürdü. Çok titiz çalışmıştık. O devirden tecrübelerimiz var. Profesyonel takımımız çabucak hemen birebir. Bu takım taraftarları keyifli etti. Geleceği feda etmeden transfer edeceğiz.”

“2000 ruhunu yaratmaya çalışıyoruz. Galatasaray’a unutulmaz bir 4 yıl yaşattılar ve sonunda UEFA Kupası ile taçlandırdılar. Örnek alınması gereken bir periyottu. İnşallah birebir ruhu tekrar getireceğiz.”