Galatasaray’a sürpriz teknik direktör adayı! Okan Buruk ve Marco Rose derken…

Galatasaray’da 11 Haziran’da gerçekleştirilen ve Dursun Özbek ile Eşref Hamamcıoğlu’nun yarıştığı başkanlık seçimini Dursun Özbek kazandı.

Özbek, ikinci kere sarı-kırmızılı kulübün başkanlık koltuğuna otururken yeni dönemin planlaması için çalışmalar hızlandı.

Cimbom, transferlerden evvel birinci olarak teknik yönetici sıkıntısını çözmek istiyor.

Galatasaray, Fatih Terim’in ayrılığının akabinde grubun başına getirilen Domenec Torrent ile yollarını ayırma kararı aldı.

Sarı-kırmızılılarda yeni hocanın kim olacağı merak edilirken, Galatasaray Lideri Dursun Özbek, teknik yönetici mevzusuyla ilgili A Spor’a özel açıklamalarda bulundu.

TFF İnanılmaz Genel Heyeti’nde konuşan Özbek, “Şu anda çalışyoruz. Kısa mühlet sonra yeni teknik yöneticisi açıklayacağız.” tabirlerini kullandı.

Galatasaray’ın ismi Okan Buruk, Marco Rose, Roberto De Zerbi ve Marcelo Gallardo üzere isimlerle anılırken flaş bir sav ortaya atıldı.

ROBERTO DONADONI İDDİASI

Ünlü gazeteci Giaunluca Di Marzio, sarı-kırmızılıların İtalyan teknik yönetici Roberto Donadoni ile bir görüşme gerçekleştireceğini öne sürdü.

SENSIBILE GÖRÜŞECEK

Haberde idarenin değişmesine karşın sportif yönetici Pasquale Sensibile’nin vazifesine devam ettiği ve Sensibile’nin Donadoni ile bir görüşme gerçekleştireceği belirtildi.

ROBERTO DONADONI KİMDİR?

Roberto Donadoni, 9 Eylül 1963 tarihinde İtalya’nın Cisano Bergamasco kentinde dünyaya geldi.

Futbola Atalanta altyapısında başlayan Donadoni, 1982 yılında başladığı ve 19 yıl boyunca sürdürdüğü profesyonel futbol mesleğinde Milan, NY/NJ MetroStars (New York Red Bulls), ve Al-Ittihad formalarını giydi.

2001 yılında futbolu bırakan Roberto Donadoni, 2001/2002 döneminde Citta di Lecco ekibinin başına geçerek teknik yöneticilik kariyeirne başladı.

Deneyimli çalıştırıcı, Citta di Lecco dışında İtalya’da Livorno, Genoa, Napoli, Cagliari ve Bologna’yı da çalıştırdı.

58 yaşındaki teknik adam, 2006-2008 yılları ortasında İtalya Ulusal Kadrosu’nu da çalıştırdı.

Roberto Donadoni, son olarak 2019/2020 döneminde Çin takımı Shenzhen FC’de vazife aldı.