GALATASARAY TRANSFER HABERLERİ – Marco Rose’de işlem tamam! Üç isimle gelecek

Galatasaray’da bir soru işareti daha ortadan kalktı. Sarı-kırmızılı kulüp 11 Haziran’da yapılan kongrede başkanlık koltuğuna Dursun Özbek’i oturtmuştu.

Yeni idare ayağının tozuyla yeni hocasını da belirledi. Galatasaray’ı yeni dönemde Marco Rose çalıştıracak.

Seçim sonuçlarının ortaya çıkmasının akabinde Okan buruk, De Zerbi ve Marco Rose üzerinde ağırlaşan idare, Rose’u ekibin başına getirme kararı aldı.

Yapılan görüşmelerde 1+1 yıllık prensip muahedesi da sağlandı. En son 2008-2009 döneminde Michael Skibbe’yle çalışan Cimbom 13 yıl ortadan sonra tekrar Alman ekolüne dönüş yapmış oldu.

AÇIKLAMA TORRENT’İ BEKLİYOR
Almanhocanın açıklanması için Domenec Torrent bekleniyor. Lider Dursun Özbek ve idaresi Torrent’le yolları ayırmak için uzlaşma yolunu deniyor.

Bir yıl daha mukavelesi bulunan İspanyol hocanın yıllık fiyatı 1.5 milyon euro… Beş yardımcısının maliyeti ise 660 bin euro…

Özbek, İspanyol heyetin 2 milyon 160 bin euro tutan tazminatını 1 milyon Euro düzeyine çekmeye çalışıyor. Sarı-kırmızılı kulüp, Domenec Torrent’in kontratını feshettiği anda kelam kestiği yeni teknik yöneticisi Marco Rose’u resmen açıklayacak.

Öte yandan Rose’un şimdiden yeni transferler için çalışmaya başladığı gelen haberler ortasında…

ÜÇ YABANCI HOCAYLA GELECEK
Nice’in teklifini reddeden ve Galatasaray’la el sıkışan Marco Rose’un takımı de muhakkak oldu.

Rose, Galatarasaray’a Dortmund’da da bir arada çalıştığı Rene Maric, Alexander Zickler ve Patrick Eibenberger ile gelecek.

1992 doğumlu 30 yaşındaki Rene Maric 2017’den yani 25 yaşından bu yana Marco Rose ile bir arada çalışıyor. Rose’un “beynim” dediği Rene Maric’i şimdi o yaştayken Salzburg U18 kadrosunun yardımcı antrenörüyken yanına aldı.

35’lik atletik koç Eibenberger ile eski bir golcü olan Zickler de tıpkı halde muvaffakiyet hocayla ile Salzburg’dan beri bir arada çalışıyor.

DORTMUND SEVİNECEK
MarcoRose için Galatasaray’a en büyük takviye ise Dortmund’dan geldi. 2024’e kadar kontratı olmasına karşın Rose ve yardımcıları Rene Maric, Alexander Zickler ve Patrick Eibenberger’i kovan Dortmund idaresi 3 yıl içinde 5 milyon euro’luk bir tazminat yükü ile karşı karşıya kaldı.

Alman kulübü, Galatasaray’ın teknik yönetici Rose ile resmi kontrat imzalamasını dört gözle bekliyor.

İDDiALI BiR TAKIM İSTEDİ
JuppDerwall, Feldkamp üzere dev Alman hocalarla çalışan Galatasaray’da artık de Marco Rose defteri açılıyor. 45 yaşındaki çalıştırıcının, idareden en kıymetli isteğinin tezli bir takım olduğu tabir edildi.

Dortmund ile hayal kırıklığı yaşayan Rose’nin Galatasaray’da şampiyon olarak kendisini kanıtlamak istediği tabir edildi.

Öte yandan Marco Rose’nin gelişiyle birlikte ekipten ayrılmayı düşünen Kerem, Marcao ve Nelsson üzere isimlerin fikir değiştirdiği öğrenildi.