Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk’tan transfer açıklaması!

Galatasaray Teknik Yöneticisi Okan Buruk, Florya Metin Oktay Tesisleri’nde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Okan Buruk’un açıklamalarından satır başları şu halde:

Yoğun çalışıyoruz. Pazar günü müsaademiz olacak. Yorgunluklar oluyor. Test yaptık, test sonuçlarına nazaran program yaptık. Ulusal oyuncular pazartesi katılacak, tam takım olacağız. Ayın 7’sinde kamp yapacağız. Bu periyotta oyuncuların dileklerinden, isteklerinden, ruhsal olarak keyifli olmalarından mutluyuz. Bu istediğimiz bir şey. Hem gülecek hem çalışacaklar. Oyuncularım hiç idman kaçırmadılar. 14 tane genç oyuncumuz da var, kaleciyle birlikte 16. Çalışma tempomuz çok uygun. Altyapı oyuncularımızı görmek açısından bu kısım değerliydi. En âlâ altyapı oyuncularını kampa götüreceğiz. İdman performanslarından son derece mutluyum.

“TRANSFERDE ÖNCELİĞİMİZ ORTA SAHA”

Bir transfer gündemimiz ve arayışlarımız var. İlgilendiğimiz oyuncular var fakat bu her gün güncelleniyor. Her gün farklı şeyler geliyor. Önümüzde çok fazla gün var lakin bir yandan da kampa transferleri yetiştirmeye çalışıyoruz. Öncelikli bölgemiz orta saha.

Ben ve teknik heyetim, Cenk Beyefendi, Erden Beyefendi hepimiz, birlikte ve bir arada hareket ediyoruz. Bu transfer işi, bazen geç oluyor ancak en hakikat oyuncuları kadroya katmak istiyoruz.

“TAKIMDAN AYRILACAK İSİMLER ŞİMDİ MUHAKKAK DEĞİL”

Altyapıdaki oyuncularımızı da kıymetlendiriyoruz. Kampta, hazırlık maçlarında deneyeceğiz onları. Kampa yeni transferlerimizi de yetiştirmek istiyoruz. Alternatifli bir takım oluşturmak istiyoruz. Gruptan ayrılacak isimler şimdi belirli değil. Hazırlık maçları ve kamptaki performans belirleyici olacak.

YENİ TRANSFERLER HAKKINDA…

Abdulkerim ve Kazımcan ortamıza katıldı. Hem Türk olarak, hem de gelecek için değerli opsiyonlar, değerli yatırımlar. Abdulkerim 28 yaşında lakin fizikî ve mental olarak bize hizmet edebilecek bir isim. Kazımcan ümit ulusal ekip oyuncusu, onu da ilerleyen yıllarda Galatasaray’ın kıymetli isimlerinden biri yapmak istiyoruz.

“MARCAO GİDEBİLİR”

Marcao ile telefonla görüştük, transfer olmazsa ‘Ben işime devam edeceğim’ dedi. İşin gerçeği bu. Ben takımımda isterim. Keyifli olduğumuz bir oyuncu. Kulübümüzün uygun gördüğü pahası bulursa transfer ihtimali var. Olmazsa gelip bizle oynayacak.