GALATASARAY HABERLERİ: Yunus Akgün’den transfer sözleri!

Galatasaraylı futbolcu Yunus Akgün, hayal üzere bir dönem geçirdiğini belirtti. En düzgün sağ açıkta rahat olduğunu söz eden 21 yaşındaki futbolcu, Arjantinli futbolcu Lionel Messi’yi rol model olarak aldığını söyledi.

Geçtiğimiz dönem Adana Demirspor’da kiralık olarak geçiren Galatasaray’ın genç futbolcusu Yunus Akgün, GS TV’ye açıklamalarda bulundu.

Galatasaray’a 2007 yılında girdiğini söyleyen Akgün, “Tabii ki kaptanlık hayalim var, uzun yıllar oynadıktan sonra olacaktır eminim. Adana’daki ağabeyler diyor ki; sen gençlere ileride kök söktürürsün. Liderlik vasfına sahibim, hak ettikten sonra kaptan olabilirim.

Aile ortamı yapmak lazım, ekibi sahiplenmek lazım. Genç oyuncular Türkiye’de talih bulamadığı için yurt dışına çıkmak istiyorlar lakin evvel çıktığın yere katkı sağlamak değerli, kendime yakıştırmam çabucak gitmeyi, evvel burası sonra Avrupa. Kesinlikle lisan öğrenmek lazım, yoksa yurtdışında top oynatmazlar” diye konuştu.

“HOCAMLA KONUŞTUK VE GİTME KARARI ALDIM, OYNAMAM GEREKİYORDU”

Kiralık gitmeye nasıl karar verdiğini anlatan 21 yaşındaki futbolcu, “Galatasaray’dayken önümdeki oyuncular çok güzellerdi, şampiyonluğa oynuyor kadro lakin gereken bahtı bulamıyordum, hocamla konuştuk ve gitme kararı aldım, oynamam gerekiyordu.

Maç yapmak çok farklı, idman yaparak olmuyor, kondisyon elde edemiyorsun, gençlerin kesinlikle oynayacakları yerlere gitmesi gerekiyor, ben buna harikulade bir örneğim, oynadım ve bir yılda ulusal ekibe yükseldim” halinde konuştu.

“EN GÜZEL SAĞ AÇIKTA RAHATIM”

Boyunun handikap olmadığını hatta avantajını yaşadığını söz eden genç futbolcu, “Yeteneklerimi daha kolay sergiliyorum, hızlanıyorum kolaylıkla. En uygun sağ açıkta rahatım fakat 10 numarada, sol açıkta da oynarım, en uygun sağ açık fakat. Fazla mevkide oynayabilmek oyuncu için avantajdır. Gol atmak her vakit daha keyifli, asist yapmayı da seviyorum lakin gol atınca daha keyifli oluyorum” açıklamasında bulundu.

“İYİ OYNAMASAYDIM HAKKIMDA SPEKÜLASYON ÇIKACAKTI”

Adana Demirspor’da Galatasaray karşı oynadığı maçta neler hissettiğini anlatan Yunus Akgün, “15 yıl Galatasaray’da top oynamışım, maçtan bir gün evvel çok heyecanlıydım, gol attıktan sonra sevinmek bana yakışmazdı, hatta gözyaşı döktüm biraz gol atınca, çok tuhaf bir histi.

İyi oynamasaydım hakkımda spekülasyon çıkacaktı. Maçtan sonra çok makus oldum bir de kazanınca değişik hissettim lakin kendimi göstermem lazımdı, ben geliyorum zira oynamam lazım Galatasaray’da” değerlendirmesinde bulundu.

“HOCAM BAHT VERİRSE, KEREM SOLDA BEN SAĞDA TARAFTARIMIZI ÇOK HEYECANLANDIRACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM”

Kerem Aktürkoğlu ile uyumlarıyla ilgili olarak ise Akgün, “Kerem solda ben sağda taraftarımızı çok heyecanlandıracağımızı düşünüyorum hocam baht verirse. Çok ileti alıyoruz, beklenti çok yüksek fakat bunun şuurundayız. Maçların da çabucak başlamasını bekliyoruz sağlı sollu oynamak için.

Milli ekipteki gol hoş bir emsal oldu. Birbirimize çok gol attırabiliriz, özelliklerimiz heyecan veriyor insanlara, kerem solu, ben sağı bırakmamak istiyoruz” dedi.

“BENİM İÇİN DÜŞ ÜZERE BİR DÖNEM OLDU”

Kendisi için hayal üzere bir dönem olduğunu söyleyen ulusal futbolcu, “İlk dönemimde bu türlü şeyler yaşadım, çok gururluyum çocukluk hayalim ulusal grubu gerçekleştirdiğim için ancak değerli olan kalıcı olmak.

Biz düşürdük, biz çıkaracağız, B Ligi’ne bir an evvel çıkacağız aslında A Ligi’ni hak ediyoruz lakin çok yetenekli oyuncular var, herkes çok güzel anlaşıyor, oynadığımız oyundan zevk alıyoruz 20 gün kamp yaptık kimse bir an olsun sıkılmadı” diye konuştu.

“MESSİ’Yİ ROL MODEL ALIYORUM”

Fransız futbolcu Antoine Griezmann’a benzettiklerini belirten Yunus Akgün, “Benim şeklim Messi. Onu rol model alıyorum. Messi’nin ayağına top gelince heyecanlanıyor herkes, benim de gayem o. Premier Ligi izlerken yoruluyorum, çok tempolu, çok keyifli. Grup olarak PSG’yi seviyorum, bütün yıldızlar orada olduğu için” biçiminde konuştu.

“BALOTELLİ İLE OYNADIĞIM İÇİN ŞANSLIYIM”

Adana Demirspor’da birlikte oynadıkları İtalyan golcü Mario Balotelli’nin hiç düşünüldüğü üzere bir karakter olmadığını tabir eden 21 yaşındaki futbolcu, “İnsanlarda öbür bir algı var ancak bir muhabbet et alakası yok, bu türlü bir adam olamaz.

Adana’da hiç bir ıstırabı olmadı, oynadığım en yeterli oyuncu o hayatımdaki. İdmana bir gün geç kalmadı, gençlere ilgisi çok güzel, konuşur daima gelip bizlerle, onunla oynadığım için şanslıyım, çok kalender bir adam” açıklamasında bulundu.

“İLK PARAMLA AİLEME KONUT ALDIM”

Annesi daha çok sevdiğini söyleyen genç futbolcu, “Anneciyim biraz, babama da telefon aldım lakin Babalar Günü’nde artık kırılmaz bana. Birinci paramla aileme konut aldım. Biz petekleri olmayan buz üzere konutta oturuyorduk, annem mutfakta donuyordu sobalı konutta, annem hüngür hüngür ağladı. Anne duası alıyorum çok mutluyum” dedi.

Kendisinin bir totemi olmadığını söz eden Akgün, “Balotelli maçtan evvel soyunma odasında bir şey yakıyordu. Anlamadım manasını fakat uğur mu artık bilmiyorum uzaktan uzaktan golleri bu sayede atıyor demek ki. Balotelli’nin o attığı gole şaşırmadık zira idmanlarda daima atıyor çok yetenekli, uzunluğuna nazaran inanılmaz atletik” diye konuştu.

“OKAN HOCAM BENİM ÜZERE ALTYAPIDAN ÇIKTI, BENİ EN YETERLİ ANLAYACAK KİŞİ”

Yunus Akgün, Teknik Yönetici Okan Buruk için ise, “Okan Hocam benim üzere altyapıdan çıktı. Beni en düzgün anlayacak kişi, büyük baht benim için. Tıpkı yollardan geçtik, birlikte inşallah şampiyonluk yaşarız. Başakşehir’deki arkadaşlarım daima çok özel hoca diyordu, yorumlar yapıyordu onunla ilgili” diyerek kelamlarını tamamladı.