GALATASARAY HABERLERİ: Marco Rose’den Galatasaray’a tek şart!

Sportif yöneticilik misyonuna getirilmesi beklenilen Cenk Ergün şimdi ataması yapılmasa da gelecek dönem için çalışmalarını sürdürüyor.

Dursun Özbek ve yöneticilerle daima temas halinde olan Ergün’ün gündemdeki hoca adayları ortasında başı çeken Marco Rose’la masaya oturduğu ortaya çıktı.

Görüşme öncesi sarı-kırmızılı ekibi A’dan Z’ye tahlil eden Alman çalıştırıcının, istekleri, olması gerekenler, neler yapılması gerektiği hakkında bilgiler paylaştı.

Ligi 13. sırada bitiren grubun çok fazla eksiği olduğundan bahsetti.

Stoper mevki dışında çabucak her mevkide açıklar olduğunu söyledi.

Neredeyse sıfırdan bir kadro kuracaklarını kaydeden Rose’un en az 3 yıllık mukavele istediği öğrenildi.

Galatasaray’ın takımında âlâ oyuncular da olduğunu belirten Rose, “Gerekli çalışmalar yapılırsa şampiyonluk güç ancak imkansız değil” dedi.

Alman hocayla bu hafta içinde bir defa daha görüşülmesi ve muahede sağlanması bekleniyor.

TERİM GRUBUN BAŞINA GEÇMEYECEK

Galatasaray’da Fatih Terim periyodu kapandı üzere görünüyor. En azından şimdilik…

Daha evvel sarı-kırmızılı kulüpte yöneticilik yapan Levent Nazifoğlu, “Fatih Terim’in vazifeye dönmeyeceğini biliyorum. Bu hususta net bilgi aldım” diyerek argümanlı bir açıklama yaptı.

Tecrübeli hocanın, Özbek’in, “Galatasaray’ın şu an Fatih Terim’den daha kıymetli sıkıntıları var” açıklamasına bozulduğu ve bu nedenle kapılarını kapattığı sav edildi.

BURUK VE ŞAHİN GELMEYE HAZIR

Galatasaray’ın yeni hocası merakla beklenirken yerli isimler ortasında Okan Buruk ve Nuri Şahin öne çıkıyor.

“Galatasaray’ı çalıştırmak için hazırım” diyen Buruk boş mukaveleye bile imza atmaya hazır…

Öte yandan öteki aday da Antalyaspor’da güzel bir çıkış yapan Nuri Şahin… Güney takımı, Şahin’i bırakmayı düşünmediklerini söz etmişti.

Ancak genç hocanın, Galatasaray’a sıcak baktığı ve kontratındaki özgür kalma bedelinin 1.5 milyon euro olduğu tabir edildi.