Galatasaray Başkanvekili Erden Timur’dan transfer sözleri! “Görüşmelere başladık”

Galatasaray Başkanvekili Erden Timur basın toplantısı düzenliyor. Transferle ilgili konuşan Timur, teknik yöneticiliğe getirilen Okan Buruk’ın raporuna nazaran destek edilecek durumlar olduğunu söyledi. Görüşmelere başladıklarını tabir eden Erden Timur, gruptan ayrılacak isimlerin de olacağını söz etti.

ASpor CANLI YAYIN

İşte o açıklamalar:

Erden Timur: Amaçlarımız ortada. Bunun için ne yapılması gerekiyorsa yapılacak. Şu anda 13 yabancı, 13 yerli, 23 altyapı oyuncumuz var. 21 oyuncumuz kiradan dönüyor. Geçtiğimiz sene net maaş bütçemiz 27 milyon Euro.

Geçen dönem Mostafa Mohamed dahil, 30.7 milyon Euro bonservis harcaması yapıldı. Mevcuda baktığımızda 1 yabancı kontenjanımız var. Gidecekler olacak.

Mevcutta hocamız vardı, onunla mutabakat sona ermeden atak yapamazsınız. Yapabilirsiniz lakin tazminat yükümlülüğü Galatasaray’a doğar. Mümkün olduğu kadar sorumlu davranmalıyız. Optimum düzeyde tutmanız lazım. Zira emanet bir iş yapıyoruz.

Şu an takımda bulunan oyuncularımıza imza paraları da dahil olmak üzere toplam 71 milyon Euro bonservis fiyatı ödemişiz.

Hocamızın raporuna nazaran destek edeceğimiz konumlar var. Görüşmelere başladık. Seçim öncesinde de görüşmelerimiz vardı.

Kesinlikle gereksinim duyulacak transferler yapılacak ancak Galatasaray’ın parasını çöpe atarak, geleceğini çalarak bunu yapmayacağız.

Transferde aksiyon manasında 2-3 ay gerideyiz. Olağanda 1 yıl evvelden başlar bu çalışmalar.

Kamuoyunu süreksiz olarak keyifli etmek değil de, kalıcı olarak tahlil sağlamak için çalışıyoruz. Önümüzdeki hafta sonuçlarını göreceğiz.