Fenerbahçe’nin yeni transferi Lincoln’den itiraf geldi! “Teklif geldiğini duyunca…”

Fenerbahçe’nin yeni transferi Lincoln Henrique, kulüp televizyonuna konuştu. Brezilyalı futbolcunun açıklamaları şu formda:

Burada olduğum çok memnunum. Bu fırsat bana verildiği için minnettarım. Büyük bir kulübü temsil edecek olduğum için çok memnunum. Ekip arkadaşlarıma, hocamıza ve kendime çok güveniyorum. Bu dönem amaçlarımıza ulaşabilmek için çok çalışacağız.

Takımımızda çok fazla deneyimli ve yeterli oyuncu var. Beni çok güzel bir halde karşıladılar. Burada kendimi konutumda üzere hissediyorum. Vakitle birbirimizi daha âlâ tanıyacağız. Burada herkes kadro arkadaşının başarılı olması ve temelde grubun başarılı olması için çok çalışacak.

Diğer oyuncularla da daima diyalog içinde olmaya çalışıyorum. Dilimi geliştirerek herkesle çok fazla diyalog içinde olmak istiyorum.

İYİ ÇALIŞMALARIMIN KARŞILIĞINDA BURAYA GELDİM
O devir beni isteyen öteki kadrolar da vardı fakat ben Fenerbahçe’den teklif geldiğini duyunca buraya gelmek istedim. Türkiye’ye daha evvel gelmiştim ve burada başarılı bir dönem geçirmiştim. O dönemin akabinde Fenerbahçe üzere büyük bir grupta oynamak isterdim. O vakit mümkün olmadı ancak ben çalışmalarımı en yeterli biçimde devam ettirdim ve bugün bunun karşılığını aldım. Yeterli çalışmalarımın karşılığında buraya geldim. Çok memnunum.

JORGE JESUS OYUNCUDAN EN GÜZELİNİ ÇIKARTAN BİR HOCA
Gelmeden evvel onunla da konuşmuştum. Zati daha evvel ona karşı oynamıştım. Onunla çalışıyor olmaktan ötürü kendimi ayrıcalıklı hissediyorum. Bu kadroda herkesin o denli hissettiğini düşünüyorum bu türlü bir hocayla çalışma imkanımız olduğu için. Sahiden oyuncudan en güzelini çıkartan bir hoca kendisi. Herkesten birebir şeyi istiyor. Sahiden olağanüstü bir insan, olağanüstü bir teknik yönetici. Hiç kuşku yok ki onunla bu dönemimiz hoş geçecek.

Futbol hayatında ayrıntılar çok değerli. Her vakit ayrıntılar fark yaratır. O yüzden bu türlü bir hocayla çalışıyor olmaktan ötürü memnun olmamız gerekiyor. Kendisi ayrıntılara çok kıymet veriyor. Ayrıntıları daima bize açıklıyor. Neredeyse mükemmeliyetçi. Oyuncunun içinden ebediyen en güzelini çıkarmaya çalışıyor. Hiç kuşku yok ki bu halde muvaffakiyet gelecektir.

Ofansif bir orta saha oyuncusuyum. Pas ve şut özelliğimin yeterli olduğunu düşünüyorum. Bedenimi güzel kullandığımı, fizikî manada düzgün olduğumu düşünüyorum. Kendimi anlatmayı beceremem, çoklukla alanda göstermeyi tercihe derim. Doğal ki eksik taraflarım var lakin bunları giderebilmek için çalışmalarımı devam ettiriyorum. Sıkı çalışıyorum.

HEDEFLERİMİZE ULAŞABİLMEK İÇİN ÇALIŞMALARIMIZI EN SIKI FORMDA SÜRDÜRÜYORUZ
“Hedeflerimiz aşikâr. Bu kulüp yarıştığı her turnuvayı şampiyon olmak için oynar. Biz de nitekim çok sıkı bir formda çalışıyoruz. Amaçlarımıza ulaşabilmek için çalışmalarımızı en sıkı formda sürdürüyoruz.

Zor maç olacak her maç üzere. En düzgün halde hazırlanıyoruz. Bizim için rakibin kim olduğunun hiçbir kıymeti yok. Kim olursa olsun çalışmalarımızı en yeterli biçimde sürdürüyoruz ki oynayacağımız bütün maçları kazanabilelim.

Benim ailemde neredeyse herkes futbol kökeninden geliyor. Babam futbol oynardı, kendisinin sahip olduğu küçük bir ekip vardı. Kardeşlerim futbol oynuyordu ve benim de farklı bir yol çizmem mümkün olmadı. Gremio’ya hakikaten çok erken yaşta girdim. Öncesinde futsal oynuyordum sonra alanda kendimi daha düzgün hissettim ve bu biçimde devam ettim.

FUTBOL BENİM İÇİN AŞKI VE TUTKUYU TEMSİL EDİYOR
Bu türlü düşünmeyen bir oyuncu var mıdır bilmiyorum fakat hakikaten bizler mesleğimizi yaparken çok fazla zorlukla karşılaşıyoruz. Beşerler dışarıdan baktıklarında tahminen işimizin kolay olduğunu düşünebiliyorlar lakin biz nitekim çalışmalarımızı çok ağır bir halde sürdürüyoruz ve mesleğimizde zorluklarla karşılaşabiliyoruz. Futbola hakikaten aşığım.

Futbolcuların birçoğunun bu halde düşündüğünü düşünüyorum. Futbol benim için aşkı ve tutkuyu temsil ediyor. Esasen futbol temelli bir aileden geliyorum ve bu biçimde büyütüldüm. Küçükken bir ikram alınacağı vakit istediğim tek ikram futbol topu olurdu. Hatta futbol topuyla yatardım. Futbol aşkıyla büyüdüm diyebilirim.

Çok aileci ve sakin biriyimdir. Evliyim, 2 çocuğum var. Ailem benim her şeyim. Hem mesleğimde hem de ailem için her vakit elimden gelenin en uygununu yapmaya çalışırım. Onlar benim her şeyim ve onlara gereksinimim var. Dinine bağlı biriyim, sakin bir hayat yaşıyorum. Mesleğim gereği de çok fazla hareketli bir hayat yaşamamaya çalışıyorum.

Zor bir meslek yapıyoruz. Şayet oğlum futbola tıpkı tutkuyu ve aşkı beslerse bundan memnun olurum ve desteklerim. Olağan ki önceliği her vakit eğitim. Vakit gösterecek. Bu dönem da her dönem olduğu üzere güçlü olacak. Bilhassa ülkenin en büyük kadrosunda oynadığınız vakit hakikaten çok fazla büyük futbolcu oluyor ve her oyuncu da kendini göstermek istiyor. Forma rekabeti de her dönem sıkıntı. Herkes forma talihi bulabilmek için elinden gelenin en düzgününü yapacak.

TARAFTARLARIMIZA ÇOK MUHTAÇLIĞIMIZ VAR. BİZİ SONUNA KADAR DESTEKLEMELERİNİ İSTİYORUZ
Bana yapmış oldukları sıcak karşılama için teşekkür ediyorum. Onlara çok muhtaçlığımız var. Bizi sonuna kadar desteklemelerini istiyoruz. Biz bu dönem her şeyi kazanmak istiyoruz. Bütün maçlarımızı kazanmak istiyoruz. Çalışmalarımız da yeterli bir formda gidiyor. Onlar stadyumu doldurup coşkulu bir formda bizi destekledikleri vakit hiç kuşku yok ki itici bir güç olacaklar. Onları keyifli etmek için elimizden geleni yapacağız.