Fenerbahçe’de flaş Ferdi Kadıoğlu gerçeği! Meğer transferi…

Türkiye Ulusal Futbol Grubu’nun son devirlerdeki en büyük kazanımlarından biri olan Ferdi Kadıoğlu, Fenerbahçe’deki performansıyla da isminden sıkça kelam ettirdi.

Özellikle sol beke evrilmesinin akabinde göz dolduran yıldız futbolcu, taraftarın sevgilisi pozisyonuna geldi.

Grafiğini daima üst taşımayı başaran genç oyuncu transferin de gözdesi pozisyonunda bulunuyor.

Fenerbahçe topluluğunun çok şeyler beklediği Ferdi Kadıoğlu için astronomik bir teklif gelmediği sürece satışa onay çıkmayacak.

STEFAN KUNTZ DA VAZGEÇEMİYOR!
Stefan Kuntz’un vazgeçemediği isimlerin birinci sırasında Ferdi Kadıoğlu yer aldı.

Milli Kadro’nun Uluslar Ligi’nde oynadığı 4 müsabakaya da birinci 11’de başlayan Kadıoğlu, gösterdiği performans ve istekle, teknik heyetten tam not aldı.

Milli formayla da Fenerbahçe’de oynadığı sol bek durumunda vazife alan 22 yaşındaki oyuncu, gelecekte Stefan Kuntz’un planlarında değerli bir yeri olacağının bildirisini bu müsabakalarda verdi.

FLAŞ FERDİ GERÇEĞİ!
Sarı-lacivertlilerin gelecek planları ortasında bulunan yıldız futbolcunun transferiyle ilgili flaş bir gerçek ortaya çıktı.

TRANSFERE ONAY ÇIKMADI!
Ferdi Kadıoğlu’nun Çaykur Rizespor’a transferinin şahsen Ali Koç tarafından onaylanmadığı ortaya çıktı.

Çaykur Rizespor’un eski sportif yöneticisi Yılmaz Bal, bahisle ilgili olarak kıymetli açıklamalarda bulundu.

Yılmaz Bal konuşmasında, “Biz, Vedat Muriqi’nin transferi için devrin sportif yöneticisi Damien Comolli ve Ali Koç Lider ile görüşmüştük.

Takas formülü masadaydı. Biz, Rizespor olarak Fenerbahçe’den Ferdi Kadıoğlu, Muhammed Gümüşkaya ve Yasir Subaşı’yı istemiştik.

O devir sayın Ali Koç, ‘Bu oyuncular bizim geleceğimiz. Kendilerinden ilerleyen devirlerde çok şey bekliyoruz. Bu oyuncuları veremeyiz’ dedi.

Sonra önümüze öteki bir liste sunuldu ve o listeden öbür oyunculara baktık, seçimler yaptık. Muriqi transferinin uzamasının sebebi de oydu” açıklamasını yaptı.

Galatasaray ile Fenerbahçe, Çaykur Rizespor forması giyen Vedat Muriqi transferini bitirmek için harekete geçmişti.

O periyot Rizespor, Galatasaray ve Fenerbahçe ile görüşmüş, Kosovalı golcü sarı-lacivertlilere transfer olmuştu.

Fenerbahçe, Rizespor’a Muriqi transferi için 3.7 milyon Euro bonservis bedeli dışında Oğuz Kağan Güçtekin (kiralık), Burak Albayrak (bonservis), Tarık Çetin (bonservis), Mahsun Çapkan (bonservis), Barış Alıcı (kiralık) üzere isimleri göndermişti.

Rizespor, Muriqi’nin bir sonraki satışından (Fenerbahçe’den Lazio’ya gitmesi) yüzde 15 hisse da almıştı.