FENERBAHÇE HABERLERİ – Dinamo Kiev Teknik Direktörü Mircea Lucescu’dan Fenerbahçe değerlendirmesi!

Fenerbahçe’nin UEFA Şampiyonlar Ligi 2. eleme çeşidinde eşleştiği Dinamo Kiev’in teknik yöneticisi Mircea Lucescu, Rusya’nın Ukrayna ile savaşı sonlandırması halinde sarı-lacivertli rakipleriyle birinci maçı Kiev’de oynamak istediklerini söyledi.

Bir devir Galatasaray ve Beşiktaş’ı da çalıştıran Lucescu, yine Avrupa futbol arenasında uğraş edecek olmalarından ötürü memnun olduğunu söyledi.

Lucescu, kelamlarına şöyle devam etti:

Dinamo Kiev için Şampiyonlar Ligi’nde yer almak savaşta yıpranan Ukraynalılara moral vermek açısından çok değerli.

Hayatın devam ettiğini, bombalara karşın futbola orta vermediğimizi göstermek istiyoruz.

Ukrayna halkı son 4 ayda perişan oldu. Artık futbolla onların yüzünü güldürmeyi hedefliyoruz.

Şampiyonlar Ligi 2. eleme tipinde Fenerbahçe ile eşleşmelerini talihsizlik olarak nitelendiren 76 yaşındaki deneyimli teknik adam, şunları kaydetti:

Bizim için güç bir müsabaka olacak. Fenerbahçe ile birinci çeşitte karşılaşmak istemezdim. Bence bu müsabaka çeşidin en kıymetli karşılaşması olacak.

Şu an Kiev’de bulunduğunu ve grup ile beş günlük bir idman programının olduğunu belirten Rumen çalıştırıcı, şöyle konuştu:

Oyuncular ulusal kadrodan geldi. Başları olağan ki savaş ortamından ötürü karışık. Savaş nedeniyle ortamızdan ayrılanlar oldu.

Yeni genç futbolcular da var. Daha çok gençlere talih vermek istiyorum. Buradaki çalışmalarımızın akabinde İsviçre’de bir hazırlık kampımız olacak.

Fenerbahçe ile birinci maçı 19-20 Temmuz’da alanlarında oynayacaklarını hatırlatan Lucescu, şunları lisana getirdi:

Büyük bir ihtimalle müsabaka Polonya’da yapılacak. Fakat Putin bombalamayı bırakırsa Fenerbahçe ile Kiev’de oynarız. Savaşın sona ermesini ve tekrar taraftarlarla dolu bir stadyumda maça çıkmayı hayal ediyorum.

Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle 2021-2022 döneminde Ukrayna’da ligler yarıda kalmıştı.

Ligin oynandığı kısımda ikinci sırada bulunan Dinamo Kiev, son puan tablosunun tescil edilmesi ile UEFA Şampiyonlar Ligi için eleme oynama hakkı kazandı ve Fenerbahçe’nin rakibi oldu.