Epic Games Store Oyun Derecelendirme Özelliği Kazandı

Epic Games Store sonunda oyunlar için bir oyun derecelendirme sistemi getirdi. Öte yandan bu topluluk derecelendirme sisteminin öbür platformlardan biraz farklı olduğunu söylemeden geçmeyelim. Bununla birlikte kullanıcılara yeni bir Anket sistemi de sunuluyor.

Ürünler için kullanıcı puanları, bir oyunun durumunu tahlil etmek için satın alma yapmadan evvel potansiyel müşterilere geliştirici geri bildirimi ve bilgi sağlıyor. Yeni sistem, OpenCritic tarafından desteklenen halihazırda mevcut olan eleştirmen puanlarının yanında mağaza sayfalarında yer alıyor.

Önemli bir farklılık ise herkesin oyuna sahip olduğu için oy veremeyecek olması. Yeni sistemle 2 saatten fazla oyun müddetine sahip rastgele oyunculara tecrübelerini 5 yıldızlı bir ölçekte derecelendirmeleri teklif edilecek. Yorum yazma seçeneği ise olmayacak. Kâfi bilgi toplandıktan sonra genel puan herkesin görmesi için ilgili mağaza sayfasında gösterilecek

Rastgele istek sistemi, tanıtılan yeni Anketler öğesini de kapsayacak formda genişletildi. Rastgele ve derecelendirmelerden farklı olarak oyunculardan çeşitli sistemler için cevapları içeren bir anketle oyun oturumlarının nasıl gittiğini derecelendirmeleri istenecek. Kâfi karşılık verisi ile Epic’in sistemleri mevcut içeriğe nazaran kolay filtreleme ve keşfedilebilirlik hedefiyle düzgünleştirmek için eserlere etiketler oluşturacak.

Mağaza iyileştirmelerinin yanı sıra Epic Games, bugün Çevrimiçi Hizmetler platformunda oyun geliştiricileri için çapraz oyun entegrasyon dayanağını geliştiren bir güncelleme de yayınladı.