Dursun Özbek Okan Buruk’un bu sözü sonrası kararını verdi!

Galatasaray’da bir belirsizlik, hatta tahminen de yapılacak transferlerden daha fazla başları karıştıran en büyük belirsizlik daha ortadan kalktı.

11 Haziran’da başkanlığa seçilen Dursun Özbek daha fazla vakit kaybetmemek ismine sarı-kırmızılı kulübün efsane isimlerinden Okan Buruk ile el sıkıştı.

Özbek, Buruk ile 1 dakikalık telefon görüşmesinde anlaştı. Görüşmede “Benim için en gerçek olan yerin Galatasaray olduğunu düşünüyorum.

Ben kendimi Galatasaray kulübesinde görmek istiyorum. Galatasaray teknik yöneticisi olmayı hayal ediyorum” diyen genç teknik adam, hiçbir özel talepte bulunmadı.

BUGÜN RESMEN AÇIKLANACAK

Gelen tüm teklifleri geri çeviren ve Galatasaray’ı bekleyen Buruk, boş sözleşmeye imza atmaya hazır olduğunu söyledi.

Ve Özbek’ten beklediği haberi aldı ve çocukluk aşkı Galatasaray’ın hocası oldu.

2 yıllık kontrat imzalaması beklenilen başarılı çalıştırıcının transferi bugün açıklanacak.

Yarın da Florya’da iş başı yapacak. Lidere kendisini tercih ettikleri için teşekkür eden Buruk’un, “Çocukluk aşkım Galatasaray’da yine çalışmak için sabırsızlanıyorum” dediği tabir edildi.

“NE PARASI BAŞKANIM”

Başkan Dursun Özbek, Paris’te bulunan Buruk’la evvelki gün telefonla görüştü. Kısa bir konuşmanın akabinde Özbek, Buruk’a ne kadar fiyat istediğini sordu. Buruk ise bu soruya şu karşılığı verdi:

“Ne parası liderim. Galatasaray’a hoca olma onuru bana kâfi. Bu onur asla parayla ölçülmez. Para kıymetli değil. Bunu konuşmak bana yakışmaz” karşılığını verdi. Bu kelamlardan çok etkilenen Dursun Özbek son kararını vererek Okan Buruk’u imza için İstanbul’a çağırdı.

ÜÇÜNCÜ DEFA G.SARAY’DA

Galatasaray altyapısından yetişen ve futbolculuğu periyodunda Emre Belözoğlu ile birlikte İnter’e bedelsiz gitmesi büyük tenkit alan Okan Buruk, daha sonra Beşiktaş’a transfer olmuştu.

25 Temmuz 2006 tarihinde ikinci sefer sarı-kırmızılı formayı sırtına geçiren Buruk, bugünden itibaren teknik adam olarak misyon yapacak.

ŞAMPİYONLUK YAŞADI

Okan Buruk, Akhisarspor ile Ziraat Türkiye Kupası’nı aldı, Başakşehir’de ise büyük bir muvaffakiyete imza atarak Üstün Lig şampiyonluğu yaşadı.

Başka kadroların teklifini reddedip yalnızca hayali olan Galatasaray’ı bekledi ve artık ise Galatasaray’da şampiyonluk hayalini gerçekleştirmek için kadronun başına geçecek.

BURUK’UN ÇALIŞTIRDIĞI TAKIMLAR

Başakşehir – Ç. Rizespor, Akhisar, Göztepe, Sivasspor, Gaziantep, Elazığspor

TORRENT GİDİYOR

Elmas periyodunda 1.5 yıllık mukavele imzalayan lakin beklentileri karşılayamayan Torrent devri de resmen kapanıyor. Kontratı gereği bu dönem 1 milyon 225 bin euro kazanan İspanyol hoca, gelecek dönem da 1.5 milyon euro alacaktı. Sarı kırmızılı kulüp şayet mukaveleyi tek taraflı feshederse, 2022- 23 döneminin fiyatı de ödenmek zorunda… Bu nedenle Torrent’e 1 milyon euro teklif edilerek, mutabakata çalışılacak.